Jump to content

Posjedovanje


anonimno

Preporučene objave

Vidim da ima puno slučajeva al me zanima što mislite o mom.

Bio sam solo, došla dva civilca, dobrovoljno sam predao (što mi i piše u iskazu) 2.3 grama marihuane, sad čekam poziv sa suda, iz zg-a sam. e sad Vas ja pitam:

- koliko se otprilike čeka taj poziv?

- mogu li dici uvjerenje o nekažnjavanju makar me jos nisu ni pozvali na sud.

 

To se desilo 12.12 i imam 23 god, i prvi mi je to bilo kakav prekršaj.

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije prekršaj nego kazneno djelo iz čl. 173. st. 1. KZ-a. Zlouporaba opojnih droga. Zasigurno još nije došlo niti do državnog odvjetništva, pa možeš slobodno dobiti uvjerenje o nekažnjavanju. Poziv za sud ćeš čekati ovisno o zatrpanosti sudova. Ne moraš se nadati zastari, s obzirom da je djelo od prije par dana.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uvjerenja o nekažnjavanju izdaje Ministarstvo pravosuđa i njega po zakonskim uvjetima možeš dobiti sve dok ne postoji pravomoćna presuda.

No, drugo je uvjerenje o nevođenju kaznenog postupka, a čini mi se ipak da to tebe zanima.

To uvjerenje ne možeš dobioti dok postupak započne, a to je podnošenjem optužnog prijedloga državnog odvjetništva.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kada dodem na raspravu, jel mi bolje da kazem da radim ili ne. naime, ako me posalju na davanje urina (nema problema) ali mi je tesko izostat sa posla svaka dva tjedna, čuo sam da ako kazem da radim, platit cu kazne ali me vjerojatno nece slati na davanje urina. i postoji li mogucnost da mi se odbaci kaznena prijava (prvi put, dao dobrovoljno, nisam konzumirao, radim, 3 god studija) ?

 

SVE NAJBOLJE SVIMA!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ima raznih..

moguc je i odbacaj, moguce je i optuzenje, moguce je da prijedlog sankcije bude novcana, mozda i uvjetna osuda..

 

ja bih pricekala da dobijem nesto "opipljivo" od nadleznih pa bih onda pitala sto mi je ciniti dalje..

ovako nagadjamo i teoretiziramo..i mozemo do sutra pricati sto bi bilo kad bi bilo..

strpite se malo, pa se javite..(ako bude potrebe)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija