Jump to content

Posjedovanje/prigovor na prekrsajni nalog


KlopanKiklop

Preporučene objave

Lijep pozdrav! 

Pisem o situaciji koja se dogodila sinoc i molio bih pomoc. Procitao sam predloske na prigovor i definitivno sam odlucio da bi najbolje bilo traziti razgovor sa sucem/sutkinjom, samo mi nije jasno koji bih onda obrazac trebao koristiti. 

Zatecen sam u posjedu 0,5g marihuane, za sto mi je na licu mjesta (nakon obrade u PP Pula) izdan prekrsajni nalog u kojem stoji kazna od 5000 kuna i 500 kuna troskova postupka.

Detalj: prije cetiri godine zatecen sam u slicnom prekrsaju na podrucju Zagreba, hoce li to utjecati na prigovor?

Redovni sam student sto znaci da bemam niti blizu primanja koja bi mi omogucila placanje ove kazne u cijelosti, osim ako se radi o obrocnoj otplati,je li to nesto sto se prakticira ukoliko se ne moze dobiti smanjenje kazne? 

I za kraj, koja je razlika ako sam potpisao prekrsajni nalog i ako nisam (ja sam ga potpisao u postaji, medjutim nije mi bas bilo jasno objasnjenje koje sam dobio od policajca kada sam upitao zasto mi nudi da se potpisem ili da se ne potpisem.) 

Isprike na otvaranju novog threada, mislio sam da je opravdano radi dodatnih pitanja koje imam u vezi samog postupka. 

Hvala unaprijed na pomoci. 

R

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Napišite prigovor (imate primjere na forumu)

Priznajte prekršaj u cijelosti, pokajte se, priložite dokaze da ste student i da imate mala primanja.

Zatražite oslobođenje od troškova postupka i plaćanje kazne na rate.

Sudovi imaju razumijevanja i znatno umanjuju kazne.

I napomena vezano za potpis, za cijelu situaciju vaš potpis nema nikakve veze i nije u nekoj velikoj mjeri relevantan

uređeno: od Iustitia_ZD
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obavezno priložite dokumentaciju, znači potvrdu da ste redoviti student, i neku potvrdu iz porezne gdje se vaša primanja jasno vide. Potvrda o imovnom stanju je isto dokaz koji se može izvaditi na poreznoj.

Ako to sve priložite neće Vas zvati na sud, a i nema potrebe ako je stanje u spisu jasno.

Ako smatrate da ćete bolje uvjeriti suca uživo, možete poslati prigovor na način da se ne izjašnjavate o krivici. U tom slučaju se saziva ročište i dobivate poziv na sud. Naravno i tad treba dokumentaciju uzeti sa sobom i predati u spis.

Odabir je na vama koju ćete opciju odabrati.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , KlopanKiklop je napisao:

 

Detalj: prije cetiri godine zatecen sam u slicnom prekrsaju na podrucju Zagreba, hoce li to utjecati na prigovor?

I za kraj, koja je razlika ako sam potpisao prekrsajni nalog i ako nisam (ja sam ga potpisao u postaji, 

I kako je to završilo?PN,sud?

Moraš ga tamo potpisati jer su tamo i vagali.Potpisuješ da si nalog primio a ne nešto drugo tako da može krenut rok za prigovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , sivko je napisao:

I kako je to završilo?PN,sud?

Moraš ga tamo potpisati jer su tamo i vagali.Potpisuješ da si nalog primio a ne nešto drugo tako da može krenut rok za prigovor.

Zavrsilo je na sudu, gotovo pola godine kasnije sam dobio tek poziv, odredjena mi je kazna i tome je bio kraj. Razumijem, samo me zbunilo jer mi je bilo receno "Mozes, a i ne moras potpisati, kako hoces", zato sam trazio pojasnjenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija