Jump to content

Prometni prekršaj - 10 tisuća kuna


anga123

Preporučene objave

Pozdrav,

u listopadu su sam počinila prometni prekršaj vožnje u alkoholiziranom stanju s 1,54 promila. To mi je prvi prometni prekršaj i podnijela sam žalbu na visinu novčane kazne (10 tisuća kuna) i zabrane upravljanja B kategorijom (3 mjeseca). Međutim, Visoki prekršajni sud u Zagrebu, od kojih sam očekivala odgovor 10 mjeseci (25. 10. počinjen prekršaj, 26. travnja napisana presuda, 25. kolovoza dostavljena?) odbio je žalbu u cijelosti.

1. pitanje: Plaćam li sada 2/3 kazne ili cijelu?

2. pitanje: Od kada mi prestaje, na 3 mjeseca, važiti vozačka dozvola?

Molim pomoć, lijepi pozdrav 😃

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U svezi plaćanja imate pravo na plaćanje 2/3 ako platite u roku.

Ako ćete platiti, pazite da uplatite točno 6.666,67 i nikako manje od toga. U slučaju da uplatite lipu manje onda ćete kasnije morat podmiriti razliku do 10.000,00 kn.

Vodite računa i o troškovima postupka ako piše u presudi, to se plaća zasebnom uplatnicom

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Provjerila sam danas status vozačke - važeća je i kaznu sam platila. S obzirom da neki tu na forumu pišu da treba doći doma rješenje od policije, a neki da se počne računati od dana kad platiš odnosno kad oni to zaprime i promjene status, može li mi netko odgovoriti što je točno? Stvar je u tome da bih htjela da počne kad već mora što prije, jer mi je "lakše" sad biti bez vozačke nego kasnije. 

uređeno: od anga123
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sivko, ne razumijem koga točno moram kontaktirati. 

 

Može još jedno pitanje osim ovoga: frendica je također zbog vožnje u alkoholiziranom stanju dobila kaznu 3000 kn i 1 mjesec bez vozaćke (ne znam koliko je točno napuhala, ali manje od 1 promila). Također joj je to prvi prekršaj. Žalila se i od Općinskog suda u Zd je dobila preinaku prijedloga kojom joj se ukida zaštitna mjera zabrane upravljanja od 1 mjesec. U uputi o pravnom lijeku piše da nema prava na žalbu po članku 244. stv. 3 Prekršajnog zakona. Može li mi to netko razjasniti?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Moraš kontaktirati PP nadležnu po prebivalištu jer oni upisuju zabranu.

Što točno da ti se razjasni?Da se više nema pravo žalbe ili što su joj ukinuli 1 mjesec zabrane?

Žalbe nemate pravo nijedna.Pošto je zabrana manja od tvoje tj.minimalna sud ju je ukinuo na što ima pravo.A da li će sud ukinut ili smanjit zabranu ovisi samo o tom sudu.Može smanjit ali i ne mora.Isto vrijedi i za novčanu kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , sivko je napisao:

Moraš kontaktirati PP nadležnu po prebivalištu jer oni upisuju zabranu.

Što točno da ti se razjasni?Da se više nema pravo žalbe ili što su joj ukinuli 1 mjesec zabrane?

Žalbe nemate pravo nijedna.Pošto je zabrana manja od tvoje tj.minimalna sud ju je ukinuo na što ima pravo.A da li će sud ukinut ili smanjit zabranu ovisi samo o tom sudu.Može smanjit ali i ne mora.Isto vrijedi i za novčanu kaznu.

Da nema pravo žalbe. Hvala na odgovorima 😊

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija