Jump to content

Je li ovrha od alimentacije automatski prenesena na punoljetno dijete?


Fortune3030

Preporučene objave

Kako naslov govori, zanima me je li ovrha podnesena od strane mog skrbnika (majke) prema ocu zbog neplaćanja alimentacije, automatski prenesena na mene kad sam postao punoljetan ili to moja majka mora pravno zatražiti?

Ako je ona još uvijek nositelj ovrhe, je li ja mogu upravljati s ovrhom ili jedino majka ima pravo zatražiti isplatu/ukidanje/nešto treće...

Zahvaljujem se unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ispričavam se, ne razumijem se u ništa pravno.

Gdje je zatražena provedba - je li se to odnosi na grad?

Zatražilo se za neisplaćeni (postojeći) dug te buduću isplatu kako to već zakon zatražuje.

Za upravljanje me zanima - što se sve može s ovrhom? Pretpostavljam da je mogu pobiti, ali što znači "upravljati" ovrhom?

Što znači malodobni ovrhovoditelj? Je li taj isti malodobni ovrhovoditelj kojeg zastupa određena stranka automatski nastavlja biti ovrhovoditelj koji zastupa sam sebe kada postane punoljetan? Koja prava ima ovrhovoditelj?

Ispričavam se na mnogo pitanja, ali nemam se kome obratiti, a nemam nikakvo znanje što se tiče pravnih zakona etc. oko ovrhe. Hvala još jednom!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 9 sati , Fortune3030 je napisao:

Gdje je zatražena provedba - je li se to odnosi na grad

Ne, nego da li ste provedbu zatražili izravno preko Fine ili izravno preko poslodavca ili preko suda na nekom od predmeta ovrhe? 

prije 9 sati , Fortune3030 je napisao:

Zatražilo se za neisplaćeni (postojeći) dug te buduću isplatu kako to već zakon zatražuje

Ništa zakon ne zatražuje. Iznimka je da se ovršuje po dospijeću, pa jeste li sigurni da je i kod Vas tako ili se ovrha provodi na ime postojećeg duga?

prije 9 sati , Fortune3030 je napisao:

Za upravljanje me zanima - što se sve može s ovrhom? Pretpostavljam da je mogu pobiti, ali što znači "upravljati" ovrhom?

Pobiti? Zašto bi je pobijali i na temelju kakvih razloga? Ovrhu možete zatražiti ili je možete povući sa naplate, i to je to od upravljanja ovrhovoditelja.

prije 9 sati , Fortune3030 je napisao:

Što znači malodobni ovrhovoditelj? Je li taj isti malodobni ovrhovoditelj kojeg zastupa određena stranka automatski nastavlja biti ovrhovoditelj koji zastupa sam sebe kada postane punoljetan? 

Dok ste maloljetni treba Vam zakonski zastupnik, a po punoljetnosti sami sebe zastupate. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija