Jump to content

Otvaranje obrta za izradu drvenih stolnih svjetiljaka uz prodaju preko webshopa


diy_maker

Preporučene objave

Lijepi pozdrav svima,

Otvorio bih paušalni obrt za prodaju ručno rađenih drvenih stolnih svjetiljaka (drvene dijelove bih izrađivao sam - rezanje, obrada, bojanje itd. a električne dijelove bih dobavljao npr. s Alibabe).

Svjetiljke bih prodavao preko webshopa, dakle prodaja bi bila isključivo online.

Moja pitanja su:

1. Pod koju djelatnost bih morao otvoriti takav obrt, odnosno koje sve djelatnosti bi morale biti dodane?

Specijalizirane dizajnerske djelatnosti? 

Prerada drva i proizvoda od drva i pluta, osim namještaja; proiz. pr. od slame i plet. mat.?

2. Pretpostavljam da bi djelatnost morala biti i ovo? 

Trgovina na malo izvan prodavaonica, štandova i tržnica

Trgovina na malo preko pošte ili interneta

3. Da li mogu sjedište obrta otvoriti kod kuće, odnosno imam jednu prostoriju pokraj kuće koju bih preuredio za radionicu-studio?

4. Da li moram imati skladište? (Kakvo, gdje i koje veličine)

5. Da li moram imati posebnu web stranicu tj. web shop ili mogu prodavati preko neke webshop platforme (npr. Shopify, Etsy)?

6. Da li moram imati nekakve posebne dozvole budući da bih spajao električne dijelove svjetiljke?

7. Da li moja struka mora biti povezana sa djelatnošću obrta?

8. Da li mi preporučate da za ovo što mislim raditi otvorim neku drugu vrstu poslovnog subjekta, odnosno možete mi dati

kakav dodatan savjet?

 

Zahvaljujem unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

1. šifra 27.40 Proizvodnja električne opreme za rasvjetu Ovaj razred uključuje proizvodnju električnih žarulja i cijevi te njihovih dijelova i komponenata (osim stakla za električne žarulje); električnih učvršćivača (osim za vozila), električne rasvjetne opreme, i rasvjetnih komponenata za ugradnju (osim strujnih žičanih uređaja). Ovaj razred uključuje: - proizvodnju svjetiljki, pribora i žarulja s pražnjenjem, žarnom niti, fluorescentnih, ultraljubičastih, infracrvenih itd. - proizvodnju plafonijera - proizvodnju lustera - proizvodnju stolnih lampi (tj. svjetiljaki) - proizvodnju rasvjetne opreme koja se koristi za božićna drvca - proizvodnju električnih kamina - proizvodnju baterijskih ručnih svjetiljki - proizvodnju električnih svjetiljki za hvatanje insekata - proizvodnju lanterni (npr. karbidnih, električnih, plinskih, gazolinskih, kerozinskih) - proizvodnju reflektora (osim za vozila) - proizvodnju ulične rasvjete (osim prometne signalizacije) - proizvodnju svjetlosne opreme kao dijela transportne opreme (npr. za motorna vozila i zrakoplove) Ovaj razred također uključuje: - proizvodnju neelektrične rasvjetne opreme

2. morate samo ako ćete uz to prodavati i druge stvari koje nećete vi prozvoditi(tada morate registrirati i 63.99 Ostale informacijske uslužne djelatnosti, d. n.), jer proizvođač je isto trgovac

3. sjedište obrta može biti kod kuće

4 skladište morate imati, minimalno 6m2, ali mora biti poslovni prostor i morate ishopditi minimalno tehničke uvjete

5. da morate imati posebnu web stranicu

6. ne

7.ne

8. najbolje obrt

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija