Jump to content

Krađa automobila


Tox81

Preporučene objave

Ljudi trebam vasu pomoc 

Prije 3 godine mi je iz dvorista ukraden automobil uvezen iz Njemacke koji je bio namjenjen za djelove, osoba koja mi ga je prodala uredno je automobil dovezla kod mene, skinula tablice te ih odjavila. Naime tada dolazi do problema auto je ukraden, razbijen te napusten u gradu, Policija je obavila ocevid, krivac pronađen i da bi ja prije mjesec dana dobio poziv na sud kao okrivljenik da nisam platio porez i carinu na navedeni automobil i za krivotvorenje isprava (na automobilu su se nekako nasle nepripadajuce HR probne tablice).

1.9.2020 Jučer sam se uredno odazvao na sud ali je odgođeno za 1.10.2020 iz razloga sto se okrivljenica nije odazvala.

Dakle mene kao i nju terete zbog Kaznenog djela iz članka 278. Stavka 1., članka 234. Stavka 2. KZ

 

Molio bi ako ima koja stručna osoba da mi definira a i objasni kako i zasto se mene okrivljuje  i dali sam ja kriv po ova dva članka i stavke?

Samohrani otac sam djeteta od sedam godina, invalid od 80% , sva moja primanja su 600kn od strane CZSS te dječijeg doplatka od 243kn  i financijski nisam u mogucnosti da platim pravnika ili odvjetnika da me zastupa, posavjetuje ili slično.!!

Unaprijed hvala

uređeno: od Tox81
Nadopuna
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Samo ona se tereti po čl.234 jer je ukrala auto.A za krive tablice po čl.278 prijavili su oboje jer ne znaju tko je stavio tablice na auto.

Znači na sudu reći kako je točno bilo.Kupili ste auto za dijelove i mislili da se ne mora platit carina i porez ako se auto ne registrira (nepoznavanje zakona).

Što se tablica ona može reći da su bile na vozilu (ne znamo što je ona rekla).Sud lako utvrdi kome su probne tablice izdane i gdje su završile.

Kazna za carinu i porez ide po drugom zakonu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija