Jump to content

Oporuka - naslijeđeno zemljište - što dalje?


mzopg

Preporučene objave

Poštovanje,

izgleda da sam naslijedio nekakvo zemljište. :)

Nisam bio na čitanju oporuke, nisam ni znao za sve to, ali u oporuci koju sam dobio od javnog bilježnika piše da sam naslijedio česticu zemlje.

U oporuci piše samo da sam naslijedio česticu zemlje (bez oznake i broja) i nekakav lokalni naziv (kvart?) gdje se čestica nalazi, nema kvadrature, nema broja čestice, tako da u biti uopće ne znam što i gdje sam dobio.

Mene sad zanima što i kako dalje? Kako saznati što sam dobio i kako to upisati na sebe, pretpostavljam da to trebam napraviti.

Hvala na savjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , mzopg je napisao:

u oporuci koju sam dobio od javnog bilježnika piše da sam naslijedio česticu zemlje.

U oporuci piše samo da sam naslijedio česticu zemlje (bez oznake i broja) i nekakav lokalni naziv (kvart?) gdje se čestica nalazi, nema kvadrature, nema broja čestice, tako da u biti uopće ne znam što i gdje sam dobio.

Pa jel proveden ostavinski postupak? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 19 sati , Matrix je napisao:

Pa jel proveden ostavinski postupak? 

Kako izgleda taj ostavinski postupak? Gdje se to odvija? Sve što imam je kopija oporuke ovjerene kod javnog bilježnika i ima pečat "ova oporuka proglašena je u smislu odredaba čl. 204. i 205. ZN-a...".

Potpuni sam laik po ovom pitanju. 😊

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , mzopg je napisao:

Kako izgleda taj ostavinski postupak

 

prije 1 sat , mzopg je napisao:

Potpuni sam laik po ovom pitanju. 😊

 

prije 21 sati , Matrix je napisao:

dobio od javnog bilježnika

Idite tom javnom bilježniku i sve će vam objasniti, jer trebate dobiti poziv za ostavinsku raspravu (ako već niste) u kojoj će se utvrditi vaše nasljedno pravo i po okončanju donijeti rješenje o nasljeđivanju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija