Jump to content

Preuzimanje kaznenog progona!


Kekec127

Preporučene objave

Ukoliko bi sudac strage osteceniku koji je preuzeo kazneni progon odobrio preuzimanje progona, odnosno donio rjesenje o provodenju istrage, i zakonu pise da u takvom slucaju sudac istage daje predmet na postupanje "istrazitelju",tko je u ovom slucaju istrazitelj, policijski inspektor, ili netko iz pravosuda, dakle neki drugi sudac, itd? takoder,da li kada se odobri progon ostecenom, dali se u sklopu istraznih radnji nacelno provodi samo prvo ispitivanje osumnjicenog ili se provode i neke druge dokazne radnje, npr. u prijedlogu za preuzimanje progona, osteceni predlaze i psihijatrijsko vjestacenje osumnjicenog, da li bi se takvo provodilo u fazi istrage, ili pak tek nakon optuzenja,  u samom kaznenom postupku?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Ruby_Danderfluff je napisao:

Istražitelj je policijski službenik. Mogu se provoditi sve dokazne radnje koje su potrebne radi utvrđenja osnovane sumnje da je netko počinio kaznena djela: saslušanje svjedoka, očevidi, vještačenja...

Da li bi i sam osteceni mogao tom istrazitelju staviti na uvid neke dokaze koje je sam prikupio?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oštećeni kao tužitelj može nakon što pokrene kazneni postupak sam izvoditi dokaze: pozivati svjedoke u postupak, predavati isprave u spis predmeta itd., tako da to neće predočavati policijskom istražitelju, jer je njegovo postupanje ograničeno samo na provođenje onih radnji koje mu naloži sudac istrage, no sve što oštećenik kao tužitelj može sam, provest će sam u kaznenom postupku koji će uslijediti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , Ruby_Danderfluff je napisao:

Oštećeni kao tužitelj može nakon što pokrene kazneni postupak sam izvoditi dokaze: pozivati svjedoke u postupak, predavati isprave u spis predmeta itd., tako da to neće predočavati policijskom istražitelju, jer je njegovo postupanje ograničeno samo na provođenje onih radnji koje mu naloži sudac istrage, no sve što oštećenik kao tužitelj može sam, provest će sam u kaznenom postupku koji će uslijediti.

Sto ako se recimo pojavi osnovana sumnja da bi osumnjiceni protiv kojeg je preuzet kazneni progon pocinio neka nova kaznena djelana stetu ostecenog, u meduvremenu, dakle od preuzimanja progona, do odluke suca istrage. Da li u takvom slucaju osteceni mora podnijeti sasvim novu kaznenu prijavu drzavnom odvjetnistvu za nova djela, ili obavijesti suca istage da se prosiri istraga i na nova djela? Takoder, sto da radi osteceni koji je podnio prijavu za nekoliko kaznenih djela, a kaznena prijava je odbacena samo za neka od tih djela, dok se DO uopce nije referirao na ostala djela, a za koja takoder zeli preuzeti progon?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija