Jump to content

Naplata duga prema banci


Ivan Racci Raic

Preporučene objave

Znam da je tema ofucana ali bi volio cilja odgovor... 

Dakle ima godina od kada sam ostao bez posla i nisam uspio plaćati obveze prema banci (kredit + kartica) nakon čega su oni prodali moj dug b2 kapitalu. Uglavnom nisam odradio svoj dug niti sam više kontaktirao sa njima od tada. Početkom godine sam otišao u finu da provjerim stanje i oni su bili na listi, no 5g isticalo je u 2. i 7. mjesecu za njihova potraživanja. Danas su me uspjeli kontaktirati i ja sam potvrdio da sam to ja i gospođa mi je rekla da će me netko u narednih par dana kontaktirati u svezi dugovanja i tu je razgovor završio.

Jesam li ja njima priznao svoje dugovanje? Imam li šansu za zastari? 

Molim vas za savjet, taman sam pred zaposlenjem i ovo bi me uništilo skroz 🤦‍♂️

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat, Ivan Racci Raic je napisao:

Početkom godine sam otišao u finu da provjerim stanje i oni su bili na listi, no 5g isticalo je u 2. i 7. mjesecu za njihova potraživanja.

Hoćete reći da su oni pokušali prisilnu naplatu preko Fine i da su bili zavedeni u Očevidniku, te da su čekali red naplate punih 5. godina? Ako je tako, onda nema govora o zastari.

prije 1 sat, Ivan Racci Raic je napisao:

Jesam li ja njima priznao svoje dugovanje?

Nemate što priznati ili ne priznati dug, jer je isti utvrđen ovršnom ispravom s kojom su pokrenuli ovrhu, te uopće nije sporan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija