Jump to content

Postoji li zakonska obveza preuzimanja duga od roditelja?


robit8

Preporučene objave

Postovani,

Prije nekoliko godina moj otac je podigao kredit koji nije bio u stanju vracati. Ne znam cime je uspio jamciti redovitu otplatu kredita jer ima malu mirovinu i ne posjeduje nekretninu. Kako bilo, kredit je odobren, a on je u medjuvremenu ovrsen.

Zanima me postoji li ikakva zakonska osnova da banka preko odvjetnika zatrazi naplatu dugovanja od mene?

Nisam suduznik/jamac kredita.

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dužnik za svoje dugove odgovara isključivo svojom imovinom. Tako da Vi ne možete odgovarati za očev dug. Jedino jednog dana iza smrti oca, ali samo ako se prihvatite nasljedstva na ostavinskoj raspravi, odnosno ako se prihvatite svog nasljednog dijela, ali ga ustupite nekom drugom nasljedniku na ostavinskoj raspravi, i tada odgovarate za dugove do visine vrijednosti svog nasljednog dijela. Ukoliko se na ostavinskoj raspravi odreknete svog nasljednog dijela, tada nema govora da bi mogli odgovarati za očeve dugove. Ovo vrijedi za Vas, ali i za druge zakonske nasljednike.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija