Jump to content

Autorsko pravo


Kressho

Preporučene objave

Poštovani,

 

Da li je moguće kao intelektualno vlasništvo zaštiti određenu frazu/naslov knjige, te gdje i kako učiniti isto?

Pored toga, vrijede li tako ostvarena autorska prava i na području izvan granica RH, ili pak postoji neki internacionalni Zavod na kojem je potrebno ponoviti radnje da bi autorska prava vrijedila globalno?

 

Zahvaljujem unapred. Pozdrav!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Frazu ili naslov nije moguće zaštiti institutom autorskog prava budući da se ne radi o djelu u smislu Zakona o autorskom i srodnim pravima (nn 167/03). Frazu bi moguće bilo zaštiti kao žig ukoliko su ispunjene ostale pretpostavke iz Zakona o žigu.

 

Autorsko pravo funkcionira na principu prvenstva i ne postoji institucija koja bi ga štitila, odnosno ne dobije se neko rješenje, certifikat i sl. Bito je imati dokaz prvenstva, odnosno objave i sl.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

Jetti je napisao:

 

 

Autorsko pravo funkcionira na principu prvenstva i ne postoji institucija koja bi ga štitila, odnosno ne dobije se neko rješenje, certifikat i sl. Bito je imati dokaz prvenstva, odnosno objave i sl.

Kome se obratiti ako recimo napišem stručnu literaturu(knjigu,priručnik ,brošuru)za zaštitu autorskog prava u R.H. i globalno? Pišem stručnu knjigu koja se još nije pojavila koliko ja znam nigdje u svijetu.Što mi je prvo činiti kad završim djelo?Hvala
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija