Jump to content

zatezne kamate kod računa za kučanstvo


anonimno

Preporučene objave

Ovih dana dobila sam od vodovoda, cistoce i Grada Zagreba racune za gore navedeno + povece zatezne kamate .

 

Priznajem dugovi postoje za par mjeseci,,ali....

 

Posto znam iz vlastitog iskustva da gore navedeni obracunavaju kamatu na kamatu, zanima me dali su te firme u vlasnistvu naseg ''super'' holdinga obvezne nam dostaviti obracun tih zateznih kamata.

 

To pitam jel kada dobijem sa vremena na vrijeme opomenu od gore navedenih, na ukupan dug koji postoji, a kod nekih racuna ima i obracunata zatezna kamata, oni uzmu kao glavnicu ( glavnica + kamata od vise racuna )i onda jos posebno zaracunaju kamatu. Naravno ja te opomene ne placam vec platim svaki racun posebno.

 

Mislim vec mi je pun kufer tih kamata na kamata i kako to neko moze raditi a da ga nitko ne kazni....

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerojatno je i njima pun kufer onih koji ne plaćaju račune. Ne podržavam obračun kamate na kamatu, ali sagledajte situaciju iz njohve perspektive.

Plaćajte račune bez kamata, onda vam vjerojatno neće ništa. A ako se nakupi kamata, mogu i to tražiti od vas, uz troškove postupka, mada najvjerojatnije neće.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ocito niste dobro procitali ono sto sam napisala...

 

znam da ako ne platim ce mi obracunati zateznu kamatu, ali isto tako znam da nije zakonom dopusteno obracunavati z.kamatu na kamatu sto oni redovito rade....

 

i to me smeta

 

znaci njima je pun kufer nas neplatisa, pa ce raditi protuzakonito..mislim stvarno

 

a to sto nisam platila racune stvano nije Vas problem da ovako komenirate, jel ne znate kako tko zivi ok..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana,

 

Zamolite ih da Vam dostave ili otiđite kod njih da Vam isprintaju obračun kamata.

Inače, oni od toga obračuna neće odustati, a Vama ostaje jedino rješenje da platite glavnicu i kamatu po Vašem obračunu, a povodom kasnijeg eventualnog rješenje o ovrsi radi isplate razlike kamate uložite prigovor na isto i osporite obračun kamata.

Takvo što će Vas koštati financijskog vještačenja u iznosu od cca 3.000 kn ukoliko izgubite spor.

Na žalost, tako stvari stoje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija