Jump to content

Nelegalan zahtjev-pitanje za experte!


demertius

Preporučene objave

Prije nego što počnem samo da kažem da živim u BiH i pošto je i dalje građansko kao i obvezno pravo regulirano starim jugoslovenskim zakonikom,nema nikakvih razlika između BiH i Hrv.prava jedino u upravnom sporu al to nije ni bitno...pa vas molim za savjet,i sam sam dipl.pravnik..konkretnije pripravnik pa mi treba podobro stručan savjet i što je moguće čim prije.

Radim u EP već par mjeseci i sve je regularno što se tiče posla i zvanja al imam jedan problem...ratni dugovi za struju(92-94) se i dan danas naplaćuju al samo djelatnicima navedenog poduzeća usprkos tome što je zastarni rok protekao u prošlome stoljeću..znam ako podignem tužbu radi nelegalnog ponašanja firme,znači prisiljavanja na plaćanje zastarjelog duga (praktički riječ je ucjeni..il plati dug il letiš sa posla) 100% dobijam parnicu međutim onda opet ostajem bez posla što mi i nije na pameti.....i da skratim priču....odlučio sam potpisati ugovor o priznanju i isplati duga,riječ je o obročnoj isplati i recimo da je to u redu,ali...jasno mi je da nemam pravo na povrat plaćenog duga iako je zastario međutim..plaćam da ne bi ostao bez posla i radi toga što imam nekakva neformalna obećanja da ću nakon pripravničkog staža biti primljen na neodređeno vrijeme..nemam ništa od tih obećanja na papiru pa me zanima,u slučaju da ne budem primljen a dug sam u međuvremenu platio...dal postoji i promil šanse da na bilo kakav način vratim plaćni dug osim da koristim magnet i na taj način kompenziram 'naknadu štete'? B-) oprostite na dužini posta,meni situacija izgleda beznadežna al eto opet...uvijek postoje iskusniji stručnjaci pa me zanima njihovo mišljenje.

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija