Jump to content

1/2 nekretnine u suprugovom vlasništvu nakon razvoda


Trebamodgovor

Preporučene objave

Poštovani, 

suprug i ja smo se razveli prije desetak godina te sam ja ostala živjeti njoj sa našim tad maloljetnim djetetom.

Nekretnina je još uvijek upisana na njegovo i moje ime 50:50.

Zanima me može li bivši suprug dici hipoteku na polovicu nekretnine bez mog znanja?

Također, pošto bivši suprug ima obrt te razne kredite dignute nakon naše rastave, može li u slucaju propasti obrta i neplaćanja kredita banka sjesti na spomenutu polovicu kuće u njegovom vlasništvu

Hvala 

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Trebamodgovor je napisao:

Zanima me može li bivši suprug dici hipoteku na polovicu nekretnine bez mog znanja?

Ne, da bi se uopće hipoteka upisala treba pristanak vlasnika

prije 2 sati , Trebamodgovor je napisao:

Također, pošto bivši suprug ima obrt te razne kredite dignute nakon naše rastave, može li u slucaju propasti obrta i neplaćanja kredita banka sjesti na spomenutu polovicu kuće u njegovom vlasništvu

Da

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 12 sati , Miljko je napisao:

Ne, da bi se uopće hipoteka upisala treba pristanak vlasnika

Je, istina ukoliko bi se radilo o založnom pravu na cijeloj nekretnini, bez obzira radi li se o suvlasništvu ili ne, traži se i suglasnost drugog suvlasnika ili bračnog druga. Međutim, iako normalne banke to sad rijetko rade teoretski je moguće založno pravo na osnovu kredita na suvlasnički udio, gdje nije potrebna suglasnsot drugog suvanika.

Odgovor na drugo pitanje je točno iz razloga što vlasnik obrta odgovara sa svom svojom imovinom, pa tako i nekretninama u su/vlasništvu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija