Jump to content

Prijenos poljoprivrednog zemljišta


vc1990

Preporučene objave

Pozdrav,

Moj pokojni otac je otkupio više parcela poljoprivrednog zemljišta na jednoj lokaciji prije skoro 30 godina (1994. god.). U međuvremenu  se ta zemlja sporadično obrađivala.

Nedavno sam razmišljao o otvaranju OPG-a da se ta zemlja napokon stavi u pogon. Do problema je došlo kada sam vidio da se na katastru samo dio tih parcela vodi na njemu, a da nije na sudu zaveden kao vlasnik niti jedne, tako da se putem ostavinske rasprave nakon njegove smrti te parcele nisu ni prenijele na njegove naslijednike. Trenutačno su kao vlasnici zavedeni nasljednici osobe od koje je kupljeno.

Na katastru su me uputili da se sada sve vodi putem suda, tako da od tamo treba započeti rješavanje ovog problema.

Od dokumenata imamo: kupoprodajni ugovor, izvadak s katastra u doba kupoprodaje na kojem su označene parcele o kojima se radi, i zahtijev za prijenosom parcela na katastru iz tog vremena.

Zanima me koji je najlakši/najbrži postupak i kolike troškove mogu očekivati?

Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima.

uređeno: od vc1990
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako imate izvorni kupoprodajni ugovor kojim on vaš otac postaje vlasnik onda otiđite na gruntovnicu i podnesite prijedlog za uknjižbu i priložite taj ugovor o kupoprodaji skupa sa rješenjem o nasljeđivanju. S obzirom na protok vremena koštat će vas 1250 kn ta avantura. Nadam se da taj kupoprodajni ugovor sadrži ili da je uz njega priložena tabularna izjava

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija