Jump to content

Ugovor o najmu stana na odredeno


Ivano3004

Preporučene objave

Postovani,

Interesira me postupanje u sljedecoj situaciji. Sa najmoprimcima smo zakljucili ugovor na godinu dana te je isti predan na poreznu upravu i sve prema zakonu. Stan smo predali u perfektnom stanju, nikakvih medusobnih nesuglasica ili skrivljenih ponasanja nije bilo. Stan je bio u najmu 3 mjeseca i oni su iz privatnih razloga (prekid veze) odlucili da vise nece biti u stanu i to javili nabrzac telefonski, kao to je sve u redu, prekosutra izlazimo, vratite nam polog i nikome nista. U zakonu stoji da se ugovor na odredeno ne raskida, a onaj na neodredeno uz najavu od 3 mjeseca. Zanima me sad koja su nasa prava u ovom slucaju jer je nemoguce da pronademo novog najmoprimca u par dana, takoder, ugovor je ugovor i valjda se barem donekle mora postivati ? Takoder, nikakve najave i otkaznog roka nije bilo, isto tako rezije ako odu nece podmiriti za tekuci mjesec. Sve u svemu ostavljaju nama hrpu troskova, a oni se kao pakiraju i idu. Molimo Vas odgovor kakve su nase pravne mogucnosti ? Ne kanimo nikoga siliti na to da negdje zivi ali ovo je pristup kompletnog nepostivanja i ostavljanja troskova na teret najmodavca. Hvala Vam

uređeno: od Ivano3004
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U ugovoru stoji da je na godinu dana obvezujuce, odnosno jednostavno godinu dana i najmoprimac i najmodavac potpisuju na odredeno, a kao otkazni rok 30 dana prije nego istekne ugovor....neznam, prema zakonu najmoprimac nemoze raskidati osim ako ga se tlaci ili neznam, ako se najmodavac ne pridrzava ugovora...a i narvno najmodavac nesmije tek zako raskidati sto je sve uredu i treba biti korektno. Ali mene sad zanima, ako se ne odjavi taj ugovor on je vazeci, pa s toga mi po njemu mozemo i postupati sa potrazivanjem najmova bili oni u stanu, na moru ili u brdima...

uređeno: od Ivano3004
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma ni 3 mjeseca, mislim na kraju smo se ajde dogovorili nekako, mislim vise smo mi izasli u susret ali ok rjesili smo nekako. No to je jako interesantno pitanje s obzirom da planiramo i dalje iznajmljivati. Zvao sam za pravni savijet i receno mi je da su zapravo oni duzni ispostivati ugovor do kraja jer prema zakonu o najmu stanova najmoprimac isti moze raskinuti samo u slucaju nepostivanja ugovora od strane najmodavca a ne kako mu se prohtje, govorimo za ugovor na odredeno. Za ugovor na neodredeno mora ga otkazati 3 mjeseca prije iseljenja, tako stoji u Zakonu. E sad...pravna procedura je  bar za mene tu kompleksna, ako ne potpisemo otkaz gdje god bio najmoprimac u drzavise zaduzuje meni porez a time je on duzan i platiti svoje najmove....pa eto onda kao ovrha...kazem dogovorili smo se ali mislim da u buduce ide ugovor na neodredeno ipak :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija