Jump to content

Ugovor o doživotnom uzdržavanju


Katarinarab

Preporučene objave

Pozdrav, gospođa je umrla a nema djece. Imala je imovinu s nevjenčanim suprugom od koje je dobila 2/8. S njegovom djecom je napravila ugovor o doživotnom uzdržavanju i time oni nasljeđuju njezin nasljeđeni dio. Međutim oni svoj dio nisu izvršili a uzdržavali smo je mi (sestra i njezina djeca) te je posljednjih 3 godine i živjela s nama u kući. Zanima me dali mi imamo kakvo pravo sad nakon njene smrti. Isto tako pošto smo mi podmirila troškove pogreba dali su nam dužni to nadoknaditi. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Katarinarab je napisao:

Isto tako pošto smo mi podmirila troškove pogreba dali su nam dužni to nadoknaditi

U sudskoj praksi su takvi zahtjevi odbijani kao neosnovani sa pravnim uporištem u odredbama čl. 1114 ZOO

 

, Katarinarab je napisao:

Zanima me dali mi imamo kakvo pravo sad nakon njene smrti.

Glede nasljeđivanja imovine koja je obuhvaćena ugovorom, ne. 

 

, Katarinarab je napisao:

S njegovom djecom je napravila ugovor o doživotnom uzdržavanju i time oni nasljeđuju njezin nasljeđeni dio.

Uz ispravak kako se u konkretnom slučaju ne radi o nasljeđivanju, već stjecanju imovine pravnim poslom. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija