Jump to content

Osnova za tužbu protiv novina?


anonimno

Preporučene objave

http://feral.mediaturtle.com/look/weekly1/article.tpl?IdLanguage=7&IdPublication=1&NrArticle=15096&NrIssue=1112&NrSection=1

 

Ovdje je i prikaz dijela moje knjige:

 

http://www.izdavanje-knjiga-dani.hr/

 

A ovdje je i dio zakona o autorskom pravu:

 

(1) Novčanom kaznom od 5.000,00 do 50.000,00 kuna kaznit će se za prekršaj pravna osoba ako:

1. bez odobrenja autora prvi put objavi ili prije objave otkrije javnosti sadržaj ili opis autorskog djela, ili se bez naznačivanja autora, osim ako je autor u pisanom obliku izjavio da ne želi biti naveden ili ako način javnog korištenja onemogućava navođenje autora, koristi autorskim djelom, ili bez odobrenja autora deformira, sakati ili na bilo koji drugi način izmijeni autorsko djelo, ili se njime koristi na način koji bi ugrožava ili bi mogao ugroziti čast ili ugled autora (članak 14.-16.),

 

CITATI

Članak 90.

Dopušteno je doslovno navođenje ulomaka autorskog djela (citata) koje je na zakonit način postalo pristupačno javnosti, radi znanstvenog istraživanja, nastave, kritike, polemike, recenzije, osvrta, u mjeri opravdanoj svrhom koja se želi postići i u skladu s dobrim običajima, time da se mora naznačiti izvor i ime autora.

 

 

Na kraju molio bih Vas za pomoć. Imam li osnove za sudsku tužbu budući da sam u članku tako napadnut, oblaćen, izvrijeđan kao da sam Hitler, a u prikazu knjige možete vidjeti da je članak potpuno neutemeljen, a za kraj vam donosim i moj komentar na taj članak. Mene naravno nisu pitali za nikakvo dopuštenje, a u potpunosti su mi citirane dvije pjesme, a i objavljena je naslovnica moje knjige.

 

Ovo je nevjerovatno!!!

Ovakav tekst može smisliti samo bolestan um. Mene je ovo moram priznati šokiralo, ovako pokvareno analizirati dječje pjesme. Pjesmu fazan kritizira na način da se ja rugam djeci koja bi nešto htjela napraviti ali im ne ide od ruke pa ih ja stigmatiziram nadimkom "raketa" A pjesma govori o fazanu koji je bio lijep i hvalio se ljepotom svojih krila ali to mu nije bilo dovoljno jer je htjeo da baš svi vide njegova krila i razlog zbog kojeg se on popeo na planinu i brže sletio nego letio je upravo njegova hvalisavost i bio je prizemljen. Dakle poruka nije da ako nam nešto ne ide od ruke da odustanemo već da nije potrebno biti bahat.

Pjesma lav je okarakterizirala kao da lav ide na dijetu da bude vitak i ono kao namećem djeci standarde da budu vitki ko manekeni i manekeneke, a u biti je poruka da lavu nije bilo dovoljno to što je najjači i glavna faca već je htjeo i da bude najljepši i od dijete je tako oslabio da je izgubio sve. Htjeo je i ovce i novce, a na kraju ostao bez ičega, zvuči poznato?

Rođenje impale karakterizira kao roditeljsku brutalnost, umjesto nježnosti porođaja!!!!! Pa je li ona ikad vidjela kako se tele koti, a pjesma upravo govori o ljepoti života.

Lovac upuca jelena, u stvarnom životu ljudi umiru i to je sastavni dio života, a u pjesmi nema iživljavanja i nečega sličnog.

Osa - zatim ubode, a onda ode - i njoj je ovo nasilje, a ose to rade, bodu, mene su ubole barem desetak puta, da li bi djeca možda trebala milovati osu.

Pa malo mačizma, cure su vrištale kad su ugledale pauka, većina curica se boji pauka, ali to je očito mačizam, a u pjesmi uopće ne piše da se dječaci ničega ne boje kako je ona napisala.

I za kraj komentar da sam i od raka napravio mediteranskog terorista, a u pjesmi piše PAZI OŠTAR RAK. Pjesma u biti ima poruku za djecu da tamo gdje postoji neka zabrana da je ozbiljno shvate i da ne idu tamo. PAZI MINE! i sl.

ali to očito ona ne shvaća.

Jedina pjesma koja je agresivna je završetak Crvi, to je stavljeno da bude smješna jer isfrustrirani vlasnik na kraju kaže ma zgazit ću ih kao crve, a inspiracija mi je bio Gargamel.

 

A naravno da nisu spomenute poučne poruke iz drugih pjesama:

-antilopa- treba biti marljiv, vrijedan i borac (ne doslovno već ljudski)

-činčile - tko se to samo drzno od činčila praviti krzno da bi se neka dama šetala sama po putu u krznenom kaputu

-dabar-kad zubi su u kvaru/uvijek je potrebno otići zubaru

-kit - o važnosti prijateljstva

-slonovi -spašavaju životinje i onda ide stih:

životinje sve za njih su iste, ne prave razliku između lava i gliste. Mesojedi, biljojedi, mravojedi, za njih svatko isto vrijedi.

-zebra- poruka je da je nekad dobro biti različit, ne moraju svi nosit istu robu, slušat istu glazbu i sl.

 

I na kraju odakle ovakvoj osobi moral da napiše ovakve gadosti za ove zabavne i poučne pjesmice (za koje mi je preko -bez pretjerivanja 100 ljudi reklo da su odlične, odobrilo ih nekoliko pedagoga u vrtićima a djeca su ih fenomenalno prihvatila) dok je na naslovnici novog Ferala za koji ONA PIŠE kip na kojem je vješanjem obješen pokojni dr. Franjo Tuđman. Zamislite djecu koja pitaju roditelje- tko je taj čiko i tko ga je objesio i zašto?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija