Jump to content

Garaža-najam


Natkorekic

Preporučene objave

Poštovanje.

Otac je vlasnik garaže od 16m2 u stambenoj zgradi u Prečkom. Prije dva mjeseca sam ju ja (sin), iznajmio jednom liku bez ugovora ili nečega sličnog na dva mjeseca. Imam kopiju njegove osobne iskaznice i ništa drugo. Najam je prošao prije tri dana i ja ga zovem, ali se ne javlja.  Koliko mi je poznata situacija u državi imam dva izbora:

1. otvoriti garažu, promijeniti bravu i stvari (ukoliko ih ima u garaži), mu poslati na adresu sa osobne i čekati da on mene tuži ili mi dođe doma prijetiti da je u garaži bilo 50.000,00€ koje sam mu ja uzeo. Naime ja ne znam ništa o tom liku.

2. Unajmiti odvjetnika pa da se sve riješi na sudu.

 

U 1. slučaju bi sve išlo mnogo brže, ali pretpostavljam da bi mogao biti optužen za uznemiravanje posjednika, moguću krađu, gubitak, oštećenje njegovih privatnih stvari i tko zna čega još. Pošto ne postoji ugovor sve bi morali dokazivati a to traje. Jedina prednost što bi garaža bila slobodna i on bi mene trebao tužiti. Ali ponavljam, ne znam ništa o tom čovjeku niti što drži u garaži.

U 2. slučaju bi sve bilo po zakonu, ali ja bi najvjerojatnije tata čeko da uđe u posjed svoje garaže desetak godina.

 

Ukoliko netko može dati kakav savjet bio bih zahvalan. Isto tako ukoliko netko zna dobrog odvjetnika koji bi to mogao brzo riješiti neka mi pošalje podatke na pvt.

Unaprijed hvala svima.

l.p.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija