Jump to content

Darovanje nekretnine


NikolinaPi

Preporučene objave

Postovani,

Djed bi mi darovao nekretninu i sad me zanima sta i kako to ide?

Da li je dovoljno kupiti darovni ugovor i ovjeriti kod javnog biljeznika ili bi trebali ipak kod odvjetnika i koliko to sve kosta?

Djed zeli osigurati mene poslije smrti jer ima problema s mojim ocem.

Unaprijed hvala na odgovorima i pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nakon ovjere (50 kn komad) idete na gruntovnicu predati zahtjev za uknjižbu (dobijete tamo prijedlog i uplatnicu 250 kn kojeg ispunite i uplatite te predate skupa na uknjižbu sa ugovorom), poslije toga vam ostaje još samo prevesti režije na sebe. Možete odmah i kod bilježnika predati prijedlog za uknjižbu da budete odmah gotovi, košta 225 kn). Poreza ste oslobođeni, a javni bilježnik po službenoj dužnosti to prijavljuje

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 sati , NikolinaPi je napisao:

Postovani,

Djed bi mi darovao nekretninu i sad me zanima sta i kako to ide?

Da li je dovoljno kupiti darovni ugovor i ovjeriti kod javnog biljeznika ili bi trebali ipak kod odvjetnika i koliko to sve kosta?

Djed zeli osigurati mene poslije smrti jer ima problema s mojim ocem.

Unaprijed hvala na odgovorima i pomoci.

 

prije 1 sat, Miljko je napisao:

Nakon ovjere (50 kn komad) idete na gruntovnicu predati zahtjev za uknjižbu (dobijete tamo prijedlog i uplatnicu 250 kn kojeg ispunite i uplatite te predate skupa na uknjižbu sa ugovorom), poslije toga vam ostaje još samo prevesti režije na sebe. Možete odmah i kod bilježnika predati prijedlog za uknjižbu da budete odmah gotovi, košta 225 kn). Poreza ste oslobođeni, a javni bilježnik po službenoj dužnosti to prijavljuje

 

Super. Hvala puno!

A koliko ugovora originalnih trebamo onda?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija