Jump to content

Koliki iznos trebam uplatiti??


Natas

Preporučene objave

Dobila sam obavijest o počinjenom prekršaju -Zakon o remećenju javnog reda i mira - članak 30. (izletio mi je pas iz dvorišta i poganjao poštara). u kojemu stoji da je propisana novcana kazna za taj članak 30. -  773kn.

Dalje stoji da mogu u roku od tri dana nakon zaprimanja te obavijesti platiti polovicu minimalno propisane kazne ili polovicu točno određenog iznosa.

U Zakonu stoji da je za taj clanak 30. propisana kazna od 50 do 200 DEM (da zakon je još u DEM). Pa me zanima mogu li platiti 50 DEM (200kn) ili moram platiti pola od 773kn??

Hvala

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oni su stavili max kaznu.Ja im to ne bi platio nego bi čekao prekršajni nalog koji bi bio na 200 kn+100 kn za izdavanje naloga.Od kazne bi trebao platit 2/3 od 200=133.34+100 kn.

Tako bi i trebalo zakonski bit.

Znam par slučajeva za isto gdje su naplatili kaznu od 100 kn na licu mjesta.

uređeno: od sivko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...
Na 20. 02. 2021. at 6:57, sivko je napisao:

Na nalog moraju napisat minimalnu kaznu (50 dem u kunama) a za izdavanje OPN-a je propisan točan iznos od 100 kn.

Samo da javim da sam ipak dobila 773 + 100 kn troškova (iako mi je prvi prekršaj), pa samo da znaju drugi da je moguće da ,iako je prvi prekršaj , možete dobiti max.propisanu kaznu (iznos). Hvala i svako dobro svima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija