Jump to content

Ovrha i naplate banke


Antoain

Preporučene objave

Pozdrav! Prije 3 godine sam ostao dužan banci 2500kn, do sada se sa kamatama skupilo 3600kn. U medu vremenu sam a njihove strane bio ovrsen i takoder sam imao jednu kaznu koju nisam platio. Radio sam i neki dan kada mi je sjela placa, banka je odmah oduzela svoj dio novca, medutim danas sam istu svotu od banke dobio nazad na racun pod opisom: Dug pod brojem ... podmiren rj ovrh broj ...

O cemu se tu radi? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 55 minuta, Borbena7 je napisao:

Ova ovrha se provodila preko Fine ili poslodavca? Jeste taj dug namirili mimo ovršnog postupka?

Preko fine se vodila ovrha. U meduvremenu sam otvorio racun u novoj banci i na njega dobio placu, te se sa njega i nadmirio dug. U fininim spisima je ta ovrha bila, i danas kada sam isao u sistem eblokade nema je vise... 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 8 sati , Borbena7 je napisao:

Moguće da je ovrhovoditelj povukao ovrhu sa Fine ili da je Fina postupila po čl. 12. Zakona o provedbi ovrhe na novčanim sredstvima. Uvidom u Očevidnik na Fini trebalo bi biti jasno na temelju čega nema više ovrhe.

Čudno jer su meni racuni blokirani samo 600 dana otprilike. Danas cu bas ici u finin ocevidnik pa vidjeti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 29 minuta, Antoain je napisao:

Čudno jer su meni racuni blokirani samo 600 dana otprilike.

U ovrsi se ovrhovoditelj iz postupka može povući kada god želi, jer se ovaj postupka ionako pokreće na njegov prijedlog.

Prije 30 minuta, Antoain je napisao:

Danas cu bas ici u finin ocevidnik pa vidjeti

To Vam je najpouzdanija metoda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

, Antoain je napisao:

Pozdrav! Prije 3 godine sam ostao dužan banci 2500kn, do sada se sa kamatama skupilo 3600kn. U medu vremenu sam a njihove strane bio ovrsen i takoder sam imao jednu kaznu koju nisam platio. Radio sam i neki dan kada mi je sjela placa, banka je odmah oduzela svoj dio novca, medutim danas sam istu svotu od banke dobio nazad na racun pod opisom: Dug pod brojem ... podmiren rj ovrh broj ...

O cemu se tu radi? 

Koliko dugo su vam ta dugovanja stajala na fini?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Upravo sad, Borbena7 je napisao:

Ako nisu podmirena prisilnom naplatom preko Fine, tada bi trebali iz Očevidnika utvrditi način na koji je potraživanje uklonjeno sa Fine.

Mislio sam da će se u očevidniku ponovno vidjeti ta ovrha, no nema je više. Nisam imao vremena da odem do Fine i vidim očevidnik izvršenih osnova...

prije 1 sat , Larisasvisa je napisao:

Jeste ih pitali da li su vam mozda otpisali dugovanje?

Nisam. Danas su me zvali povratnim pozivom nakon što sam ih ja nazvao i pitao ako je sve podmireno i rekli su da nema više nikakvih dugovanja ni naknada koje trebam platiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, Antoain je napisao:

Nisam imao vremena da odem do Fine i vidim očevidnik izvršenih osnova...

Ovo je jedino pouzdano, a sve ostalo su nagađanja.

Prije 3 minuta, Antoain je napisao:

Danas su me zvali povratnim pozivom nakon što sam ih ja nazvao i pitao ako je sve podmireno i rekli su da nema više nikakvih dugovanja ni naknada koje trebam platiti.

Ako Vi to niste platili, dobrovoljno ili prisilno, tada dugovanje nije moglo samo nestati. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...
Na 02. 03. 2021. at 17:35, Borbena7 je napisao:

Ovo je jedino pouzdano, a sve ostalo su nagađanja.

Ako Vi to niste platili, dobrovoljno ili prisilno, tada dugovanje nije moglo samo nestati. 

Evo nakon dugo vremena sam dobio odgovor od banke. Uglavnom dugovanje mi je oprošteno jer je banka krivo uplatila novce na moj racun umjestro na drugi, te se novci ne mogu vratiti. Banka je priznala pogresku i oprostila mi dugovanje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija