Jump to content

Ovrha na Fini i kod poslodavca


NinaRijeka

Preporučene objave

Dobar dan, imam ovrhu na plaći koja mi se redovno obračunava, a ostatak plaće mi se isplaćuje na zaštićeni račun (mjesečno cca 2500 kn). Sad mi je u firmu stigla ovrha na naplatu. Poslodavac misli da mi treba Fina skidati i dalje 1/4, a da ostalo treba uplatiti na račun Agencije za naplatu potraživanja i meni ne isplatiti ništa.? Jel to zaista tako ili se ovrhe koje stignu na firmu isplaćuju tek nakon šta se Fina očisti? Ta ovrha od Agencije za naplatu potraživanja je bila na Fini, pa im je Fina nju vratila i sad su je poslali na firmu direkt. Jel moguća naplata na dvije strane u iznosu cijele plaće? Ili i u firmi staju u red naplate? Hvala unaprijed na odgovorima. 

uređeno: od Borbena7
Osobni podatak
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 3 minuta, NinaRijeka je napisao:

imam ovrhu na plaći koja mi se redovno obračunava

Pod ovim mislite da imate ovrhu koja se provodi preko Fine? I na ime čega je ovaj dug?

Prije 4 minuta, NinaRijeka je napisao:

Sad mi je u firmu stigla ovrha na naplatu.

Što je točno od dokumenata stiglo i o kakvom dugu je riječ?

Prije 4 minuta, NinaRijeka je napisao:

Poslodavac misli da mi treba Fina skidati i dalje 1/4, a da ostalo treba uplatiti na račun Agencije za naplatu potraživanja i meni ne isplatiti ništa.?

Poručite poslodavcu da on nije iznad zakona! Ovršni zakon u čl. 173. jasno kaže koliki dio plaće je izuzet od ovrhe i to vrijedi za sve u RH, pa i za njega.

Prije 6 minuta, NinaRijeka je napisao:

Ta ovrha od Agencije za naplatu potraživanja je bila na Fini, pa im je Fina nju vratila i sad su je poslali na firmu direkt.

Znate li zašto je isknjižena sa Fine?

I molim sve odgovore, jer su mi bitni za ispravan odgovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tako je ovrha se provodi preko Fine za jedan kredit koji sam imala preko jednog ureda za kredite. Sada mi je u firmu stigao dug prema Tele 2 koji je Tele 2 prodao Agenciji , stiglo je riješene suda o potraživanju, na Fini je to čekalo u redu naplate i vraćeno im je navodno zbog dugog čekanja a nije došlo na red naplate (tako je rekla gospođa na šalteru). 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija