Jump to content

Opomena za jednu ratu stipendije, rok uplate 26.10.2006 ???


goranbosnic

Preporučene objave

Ukratko, trebao sam davno vratiti jednu gradsku stipendiju i to je sve vraćeno (a sad di su uplatnice to je nemoguce sad znati poa zivota skoro proslo u tom vremenu par selidbi itd)

Sada, nakon gotovo 15 godina, sam na prastaru adresu (nekim čudom je pismo doslo do mene) dobio pismeno s naslovom

OPOMENA - STIPENDIJA

Pregledom naših poslovnih knjiga utvrdili smo da na dan 19.2.2021 imate nepodmireno

Račun/Opis  2006/1 STIPENDIJA 1. rata ROK UPLATE 26.10.2006, Datum dospijeća 26.10.2006, iznos 233,00 kn

Navedeni dug uplatite u roku od osam dana (nadnevak pismena je 19.02.2021 meni doslo u ruke danas, mislm da je na tu prastaru adresu bilo poslano kao obicno pismo), nema reg. broja )u Korist Grada itd itd

AKo u roku osam dana ne podmirite dugovanje, dužni iznos zajedno sa zakonskom zateznom kamatom naplatit ćemo primjenom zakonskih dredbi o prisilnj naplati dugovaanja...
-------------------------------
 

Što sada činiti? Ne zelim ponovno placati, ma koliko mali iznos bio, nesto sto sma najvjerojatnije platio i za sto (iako sam ja totalni laik) najvjerojatje vrijedi zastara. 

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 8 minuta, Borbena7 je napisao:

Ako za ovaj dug nisu pokrenuli ovršni postupak, tada je on u zastari. Možete im odgovoriti i prigovoriti na zastaru potraživanja tražbine.

Jedino ako nisu sad u zadnjih par dana pokrenuli ovršni postupak , ne znam (jer nisam odgovorio ni platio uroku osam dana.)

A što da im tocno odgovorim, na koji zakon da se pozovem?

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prije 33 minuta, goranbosnic je napisao:

Jedino ako nisu sad u zadnjih par dana pokrenuli ovršni postupak , ne znam (jer nisam odgovorio ni platio uroku osam dana.)

Tada imate pravo na prigovor na rješenje o ovrsi.

Prije 34 minuta, goranbosnic je napisao:

A što da im tocno odgovorim, na koji zakon da se pozovem?

Napišite im da je potraživanje u zastari sukladno Zakonu o obveznim odnosima, to je dovoljno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija