Jump to content

Mobbing?


Ana123456789A

Preporučene objave

Bok, molim Vas za pomoć.

U 12.mj 2020.g. trebala sam obaviti zadatak na poslu s kolegom, na dan kad smo trebali krenuti  nadređeni  izvjestava da ja ipak to ne mogu obaviti ( a ti poslovi stoje u mom opisu posla). Nakon toga zovem ga i saljem mail da me se diskriminira, nakon čega on piše: Kolegice prekinite takvu komunikaciju.  Od tada  isti taj nadredeni šalje  mene na zadatke za koje me nije obučilo,kolege traze da oni obave zadatak na što šef pristaje ali svaki put u mailu izričito navodi  da i ja moram ići s njima.

Najiskrenije počelo mi je to izazivati osjećaj ponizavanja prema meni, jer  sve me upućuje da me sad gazi jer sam prvi put mu napisala da me diskriminira, prije toga nikad me nije ni spomenu da ja obavim nesto, nakon tog "problema" osjećam da samo trazi način kako da me "uči pameti". 

Molim Vas pomoć.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Šefovi ne vole da im se išta dostavlja napismeno, jer onda radnik ima dokaz. 

Evo i ja sam danas "ribana" iz istog razloga. 

Kod mene se s vremenom dogodilo da sam dobila svoju kancelariju (kako super, rekli bi, ali....). Cilje je bio mene odvojiti od toga da čujem/vidim što drugi rade (a što je protuzakonito), a osim toga mi davati zadatke ispod mog "nivoa" kako bi se dogodilo (i dogodilo se) da sa nekakvim novim stvarima u programima i slično, nisam ni upoznata. Niti znam raditi u njima. Tako da sam sad i u praksi i teoriji nesposobna (nema veze što ionako pola njih koji imaju pristup svemu tome odbija uopće pratiti novosti i još su nesposobniji od mene, a svojom krivnjom). 

Nakon svega što sam prošla mogu ti samo reći da traži drugi posao. Ako želiš nešto poduzimati, imaš moju podršku, jer i sama se borim, ali sam svjesna da je to sizifov posao. Trošim sebe, a njih to previše ne dira ionako. 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Ana123456789A je napisao:

U 12.mj 2020.g. trebala sam obaviti zadatak na poslu s kolegom, na dan kad smo trebali krenuti  nadređeni  izvjestava da ja ipak to ne mogu obaviti ( a ti poslovi stoje u mom opisu posla). Nakon toga zovem ga i saljem mail da me se diskriminira, nakon čega on piše: Kolegice prekinite takvu komunikaciju.  Od tada  isti taj nadredeni šalje  mene na zadatke za koje me nije obučilo,kolege traze da oni obave zadatak na što šef pristaje ali svaki put u mailu izričito navodi  da i ja moram ići s njima.

Na kojoj osnovi se temelji diskriminacija - spola, dobi, rase, pripadnosti političkoj stranci, vjeroispovijesti ili nacionalnosti? Da bi se radilo o diskriminaciji, trebala bi biti nekakva diskriminatorna osnova u pitanju, zašto to nadređeni radi.

No i bez obzira radi li se o diskriminaciji ili "samo" uznemiravanju na radnom mjestu (mobing), isto je zabranjeno i štiti se dostojanstvo radnika pri obavljanju rada. Te slučajeve uznemiravanja (oduzimanja posla, nepotrebnog nadzora, isključivanja iz komunikacije itd.) zasad samo notirajte negdje - tko je bio prisutan, je li bilo mailom, tko to može posvjedočiti itd., tako da u slučaju eventualnog spora imate dokaz.

Načelno se slažem da je konačno razrješenje nepovoljnih međuljudskih odnosa - u konačnici se zahvaliti na suradnji, radi svog vlastitog duševnog zdravlja i mira. Ako to nije moguće, onda zasad bilježiti takve ispade.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija