Jump to content

Adresa pk kartica


SimTam

Preporučene objave

Poštovanje

Molim Vas za savjet.

Znači neki dan sam tek išla otvoriti pretinac na poreznoj i vidjela da na pk kartici imam prijavljenu adresu od boravišta za vrijeme stažiranja koja je u Zagrebu. Boravište je isteklo sa završetkom stažiranja 31.01.2020. i ja se vratila doma. Naravno, to sam zaboravila promijeniti na poreznoj.

U međuvremenu 16.03.2020. sam se zaposlila. I konstantno do sad poslodavac je plaćao porez, bez prireza-u skladu sa prebivalištem.

Mene sad zanima koje me posljedice čekaju i šta mi je činiti, s obzirom da mi na poreznoj stoji stara adresa boravišta (zagrebačka), a zapravo je poslodavac plaćao obaveze po adresi prebivališta.

Unaprijed hvala na Vašem vremenu

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obavezno srediti adresu na poreznoj kartici za početak (može preko e porezne da ne idete tamo). Kazne ne bi trebalo biti jer nitko nije oštećen u ovom slučaju što se tiče poreza (jedino možda zbog neistinitih podataka na poreznoj kartici ali ne znam kaznu za to)

uređeno: od Miljko
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , SimTam je napisao:

bez prireza-u skladu sa prebivalištem.

Svaka Općina ima prirez   *( iz kojeg se financira funkcioniranje, Opčine, plača Načelnika, i ostalih zaposlenih u Opčini  sve ovisi o veličini opčine, i njene razvijenosti - Prirez je glavni prihod neke Opčine - izuzev Općina, koje spadaju u područja od posebne skrbi )*    koji se regulira , tako da je nešto manji od Gradskog.
Vaš poslodavac, vjerojatno plača određeni prirez  .-  osim ako se nalazi na, navedenom području.
Što se tiče nekakvih sankcija,, tu ne treba te da brinete,, jer vaš Poslodavac zna koliki je prirez, u Opčini
u kojoj mu je Firma - i u obradi podataka u Knjigovodstvenom odjelu, ( ili u knjigovodstvenom servisu ) taj postotak je već unesen u 
program, za obračun plače radnicima, jer je postotak Prireza isti, od Čistačice, do Direktora.
Naj veći Prirez je na području Grada Zagreba,, čini mi se - 18%.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija