Jump to content

Ovrha zbog greške odvjetnika


hboris

Preporučene objave

Poštovani,

 
18.05.2021g. meni i vlasniku vozila sa čijim vozilom sam imao prometnu nezgodu 2010 g. Fina je provela ovrhu na novčanim sredstvima, temeljem rješenja iz 2017 g. Vezano uz naplatu sudskih troškova .
 
 
 1. Dotična rješenja nismo dobili niti vlasnik vozila ni ja !
 
2. Za dotičnu prometnu nezgodu sam temeljem tužbe iz 2013 g. dobio presudu i rješenje 2018 g.
temeljem koje mi je isplaćena odšteta i plaćeni troškovi parnice od strane tuženih.
 
isto tako temeljem revizije  iz 2020 g. isplaćena mi je razlika zateznih kamata.
 
Cijelo vrijeme postupka sam zbog radne nesposobnosti i slabog imovnog stanja bio korisnik socijalne pomoći i isto tako po prijedlogu odvjetnika zatražio oslobađanje od plaćanja sudskih troškova, što sam uredno odradio i njemu predao sve zatražene dokumente u vezi oslobađanja od troškova.
 
U međuvremenu je nažalost odvjetnik preminuo, te sad ne znam šta da radim.
 
U trenutku kada sam shvatio da smo ovršeni ja i vlasnik vozila, kontaktirao sam ured pokojnog odvjetnika i dobio odgovor da oni tu ništa ne mogu poduzeti ?
 
zanima me kako je moguće da mi moramo platiti sudske troškove, pošto je presudom određeno da tuženi moraju platiti sve troškove nastale u parnici i pošto sam ja poduzeo sve potrebne radnje da budem po imovinskom cenzusu oslobođen istih ?
 
U rješenju se navodi da nije na vrijeme predočen dokaz da sam oslobođen plaćanja pristojbi......ako i je tako to smatram da nije moja greška već propust odvjetnika i nije mi jasno kako to da pošto sam dobio presudu gdje se navodi da tuženi snose troškove parnice, zašto smo nas dvojica ovršeni ? 
napominjem da sam i dalje korisnik socijalne pomoći.
 
Nadam se da mi netko može pomoći u rješavanju ovog problema.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Kao što sam i pretpostavio, pošto je punomoćnik preminuo a pravni sljedbenici nas nisu obavijestili o rješenju niti o prijedlogu o ovrsi, dakle zbog propusta odvjetnika koji je naslijedio predmet, sada nas dvojica ( to jest ja ) moramo platiti dotične troškove.

Postoji li mogućnost, pošto sam lošeg imovnog stanja da se njih natjera da podmire taj trošak ?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija