Jump to content

Dugovanje banci,ovrha


Kundre

Preporučene objave

Imam dug prema banci (nedozvoljeni min) i t-comu neku ratu za mobilni uredjaj.Taj dug je star nekih 2 godine.Zivim u inozemstvu,nisam Hr drzavljanin.Dosla mi je posta da je dug od t-coma odkupio eos matrix a za dug od banke mi nosta ne dolazi (dosla mi prije godinu dana posta preko suda u kojoj pise koliko im dugujem).Ja taj dug dug ni banci ni t-comu nisam podmirio.Zanima me sad kakve bi posljedice mogao imati ako ne platim,a najvise me zanima kada budem dolazio u Hr da li cu imati problema na granici kakvih.Hvala lp

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, javljam Vam se zbog ovrhe po kreditu u Pbz-u. Kredit je podignut 2007 god, plaćan do 2010 god, nakon toga otkazan zbog nemogućnosti plaćanja, te rješenjem o ovrsi iz travnja 2011 god zbog ne mogućnosti drugačije naplate cca 80 000kn, podignuta blokada na fini. Nakon toga niti 1 lipa nije im uplaćena, stalni pozivi od b2 kapitala koji su preuzeli dug cesijom. Krajem 2018. fina ih je isknjižila (jer su 7 godina ležali na računu). Početkom 2019 pokrenuo osobni stečaj za ostale dugove koji su bili manji od 20 000 kn, nešto oprošteno, ostalo još oko 8500 kn glavnice duga. Moje pitanje je da li mogu tražiti zastaru po tom dugu za kredit iz 2011 god, jer želim odplatiti ostale dugove, a bojim se da provućem i jednu lipu preko računa da se ne bi opet uknjižili b2 kapitali. Kredit je bio privatni nenamjenski sa pokrićem boniteta firme u kojoj sam bio zaposlen. Pravo na zastaru da/ne 

Te da li finino isknjižavanje tog duga (zbog promijene ovršnog zakona o trajanju blokade) 2018 god, se smatra radnjom koja prolongira rok prava na zastaru? 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , Den1412 je napisao:

Pravo na zastaru da/ne 

Nije nastupila zastara.

prije 2 sati , Den1412 je napisao:

Te da li finino isknjižavanje tog duga (zbog promijene ovršnog zakona o trajanju blokade) 2018 god, se smatra radnjom koja prolongira rok prava na zastaru? 

Od dana isknjiženja je počeo teći zastarni rok od 10. godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 4 tjedna kasnije...

Pozdrav,

zanima me ukoliko mi je račun blokiran ovrhom zbog duga prema PBZ (amex) te Tmobile računa i nije plaćano 3-4 godine jer živim u USA već toliko, jel moguće da imam ikakvih problema na aerodromu po ulasku/izlasku iz zemlje? 
Također me zanima koga kontaktirati zbog navedenog duga, Finu ili agenciju za naplatu potraživanja? 
 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 3 minuta, AylaX je napisao:

jel moguće da imam ikakvih problema na aerodromu po ulasku/izlasku iz zemlje? 

Ne.

prije 4 minuta, AylaX je napisao:

Također me zanima koga kontaktirati zbog navedenog duga, Finu ili agenciju za naplatu potraživanja? 
 

Onoga tko Vas je ovršio, ako ima punomoćnika, onda njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija