Jump to content

kupnja stana s dugovima


anonimno

Preporučene objave

Bok, trebala bih pravni savjet jer ne znam šta da radim. Kupila sam stan prije 2 mjeseca preko agencije. Agencija je dosta poznata. Budući sam previše zaposlena sve poslove oko sređivanja papirologije sam se oslonila na agenciju, ipak se njima plaća 3% cijene stana. Po ulasku u stan sam saznala da je na stanu puno dugova. Agencija je uspjela riješiti 2 vrste. Sad još ostaje pričuva gdje je dug oko 8.500 kn. Postoje tu i zatezne kamate i sudski troškovi oko 3.000 kn. Iz agencije su mi rekli da će to riješiti. Budući je posao agencije bio provjeriti postoje li dugovanja na stanu postoji li mogućnost da potražujem od njih naknadu za nenapravljene poslove koje su inače naplatili. I postoji li mogućnost da tužim prodavatelja budući u ugovoru stoji članak da nema nikakvih dugovanja. Inače prodavatelj nema nikakvih legalnih primanja, ali posjeduje stan. Ukoliko dođe do tužbe kolike su šanse da dobijem spor i koliko bi sve to koštalo i trajalo? Ako dobijem spor postoji li mogućnost da se sve naknade naplate prodajom stana koji je u vlasništvu prodavatelja. Što mi vi savjetujete iz svega što sam navela? Unaprijed hvala!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija