Jump to content

Online trgovina i fiskalizacija


psoko

Preporučene objave

Pozdrav svima!

Trenutno sam u procesu otvaranja online trgovine i jedino što me muči jest fiskalizacija. Već dane provodim na telefonu s poreznom koji mi ne mogu dati odgovor crno na bijelo. Također, FINA ne zna koji certifikat bi mi izdali te mi je rečeno da je najbolje pitati nekoga tko već ima online trgovinu.

Stoga polažem nade u vas i nadam se da mi netko može pojasniti koji certifikat moram zatražiti od FINE i kako fiskalizirati račune preko online trgovine? Ako netko također ima nekakav softver za preporučiti,  koji se može integrirati s platformom Shopify.

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 10. 06. 2021. at 22:08, psoko je napisao:

Pozdrav svima!

Trenutno sam u procesu otvaranja online trgovine i jedino što me muči jest fiskalizacija. Već dane provodim na telefonu s poreznom koji mi ne mogu dati odgovor crno na bijelo. Također, FINA ne zna koji certifikat bi mi izdali te mi je rečeno da je najbolje pitati nekoga tko već ima online trgovinu.

Stoga polažem nade u vas i nadam se da mi netko može pojasniti koji certifikat moram zatražiti od FINE i kako fiskalizirati račune preko online trgovine? Ako netko također ima nekakav softver za preporučiti,  koji se može integrirati s platformom Shopify.

Hvala unaprijed!

Glavni i osnovni problem je u tome - što zakoni kasne u odnosu na potrebe u privredi.
Zato idemo Životnom logikom :
Vama kupci ne dolaze - fizički.
Znači, nema te nikakvu Trgovinu na Veliko ni malo.
Kad nema te Trgovinu na malo - logično je da vam ne treba ni fiskalna kasa.

Kako onda raditi, a da svi budu zadovoljni a da bude po zakonu :

Otvori te Trgovinu u Tranzitu  - tzv.( Dropshipping )
Predmet  dođe na vašu adresu - vi ga pregledate - ako je sve u redu - stavljate ga u istu kutiju - i šaljete svom kupcu.

uređeno: od Borbena7
Nepotrebni znakovi
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija