Jump to content

Spajanje kazni


bb7777

Preporučene objave

Pozdrav, 2012 sam osuđen na 3 godine zatvora za razbojništvo, kaznu sam odsluzio na naćin da sam 2 godine i 3 mjeseca proveo u zatvoru, a 9 mjeseci mi je bio uvjet. Nakon isteka uvjeta, pocinio sam novo djelo i sud mi je izrekao kaznu od 3,5 godina, a sad mi je Vrhovni sud to spustio na 2 godine. Zanima me dal ima mogučnost spajanja tih kazni

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na 17. 06. 2021. at 19:47, bb7777 je napisao:

Pozdrav, 2012 sam osuđen na 3 godine zatvora za razbojništvo, kaznu sam odsluzio na naćin da sam 2 godine i 3 mjeseca proveo u zatvoru, a 9 mjeseci mi je bio uvjet. Nakon isteka uvjeta, pocinio sam novo djelo i sud mi je izrekao kaznu od 3,5 godina, a sad mi je Vrhovni sud to spustio na 2 godine. Zanima me dal ima mogučnost spajanja tih kazni

Imate, ali tek nakon stupanja na izdržavanje zatvorske kazne.
Zahtjev za spajanje 2 pravomoćne presude u jednu jedinstvenu pravomoćnu kaznu.
Zahtjev se podnosi prvostupanjskom sudu, koje vam je izreklo zadnju kaznu.,a kod vremenskog roka,
pišete vrijeme iz 1 presude - ne, koliko ste proveli u zatvoru(ne umanjivati za broj mjeseci koje ste dobili - uvjet) 
Institut - Jedinstvene kazne je više nego  specifičan - nema maximalni broj mjeseci, koje vam (mora) može skratiti spajajući dvije presude  - min. je 1.mj.
Ali, nigdje u zakonu ne piše, da  vam se kazna mora spojiti, a niti , ako ne dobijete rješenje o spajanju
u jedinstvenu kaznu - sud nema obavezu, da vam to obrazlaže.
Samo, provjeri te koja je maksimalna distanca od dvije presude _ i koji su datumi relevantni - datum pravomoćnosti kazni - rok za zastaru je bio 10.g - ali, kod nas se to često mjenja,, a taj podatak je bitan.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija