Jump to content

EOS Matrix - Naplaćen dug ali traže zateznu kamatu


Drazek

Preporučene objave

EOS Matrix je preuzeo jedan moj dug. Tada sam bio u ovrsi i imao zaštićen račun. Ugurali su se preko reda pritiskom na tvrtku u kojoj radim i naplatili potraživanja tako da je tvrtka plaćala direktno njima umjesto na tekući s kojeg se skidala ovrha.

Prošlo neko vrijeme pa su me opet počeli zvati za otplatu nekih zakonskih zateznih kamata. Nisam im ništa platio.

Prošla je još jedna godina i eto opet oni. Zovu na mobitel i šalju poštom opomenu na kojoj piše da je "Preostalo otkupljeno potraživanje: 0,00HRK" i "Zakonska zatezna kamata X HRK" i da ako ne uplatim taj iznos da će izvršiti provjeru imovine i pokrenuti ovršni postupak.

Da li može neki savjet što da napravim? Da li je uopće ovo opravdano potraživanje? Radi se o iznosu koji trenutno mogu podnijeti ali mi ovo izgleda kao neki APP (ako-prođe-prođe) pritisak koji da im drži vodu bi već davno proveli a i s obzirom na to i svo njihovo ponašanje tijekom tog perioda u mom životu ne želim im platiti niti kune više nego što je stvarno opravdano.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 27 minuta, Drazek je napisao:

Ugurali su se preko reda pritiskom na tvrtku u kojoj radim i naplatili potraživanja tako da je tvrtka plaćala direktno njima umjesto na tekući s kojeg se skidala ovrha.

Ovo je propust poslodavca.

prije 27 minuta, Drazek je napisao:

Prošlo neko vrijeme pa su me opet počeli zvati za otplatu nekih zakonskih zateznih kamata. Nisam im ništa platio.

I nemojte.

prije 28 minuta, Drazek je napisao:

Zovu na mobitel i šalju poštom opomenu na kojoj piše da je "Preostalo otkupljeno potraživanje: 0,00HRK" i "Zakonska zatezna kamata X HRK" i da ako ne uplatim taj iznos da će izvršiti provjeru imovine i pokrenuti ovršni postupak.

Pozovite se na čl. 172. Zakona o obveznim odnosima i da svoja potraživanja na ime kamata dokažu u sudskom postupku.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 58 minuta, Borbena7 je napisao:

Pozovite se na čl. 172. Zakona o obveznim odnosima i da svoja potraživanja na ime kamata dokažu u sudskom postupku.

Zahvaljujem se na odgovoru. Članak mi ima smisla.

A kako da se zaštitim od tih njihovih poziva i svega toga što izvode... Ma mislim u startu su zvali okolo susjede, pričali im svašta i vršili razno razne pritiske. Na koji način da zatražim da me ispišu iz svojih baza i više ne uznemiravaju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 43 minuta, Drazek je napisao:

Članak mi ima smisla.

Članka su se dužni pridržavati pri naplati duga, inače posluju protuzakonito.

prije 44 minuta, Drazek je napisao:

A kako da se zaštitim od tih njihovih poziva i svega toga što izvode

Evo pogledajte ovaj link da se ne ponavljamo.

prije 45 minuta, Drazek je napisao:

Na koji način da zatražim da me ispišu iz svojih baza

Podatke čuvaju 5. godina od podmirenja duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija