Jump to content

Vlasnica i direktorica dviju firmi


Francisa100

Preporučene objave

Izvinjavam se ako sam promašila pravno područje ali valjda spada pod trgovačko, pa bi molila pomoć ako neko zna.

Vlasnica sam i direktorica firme (nazovimo ju firma "A").

Isto tako sam suvlasnica i jedna od dva direktora druge firme (nazovimo ju firma "B"). Firma A i firma B su bile u poslovnom odnosu i iz tog poslovnog odnosa firma B je ostala dužna firmi A oko osamdeset tisuća kuna.

Mene zanima smijem li ja kao direktorica firme A pokrenut ovrhu kod javnog bilježnika protiv firme B? Ne znam da li sam u nekakvom prekršaju ili nešto kažnjivo da činim? Dug je stvaran, nije ništa se fiktivno radilo ali budući sam direktorica u obje firme ne znam smijem li to napravit pa ako neko zna bila bi zahvalna na pomoći.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 14 sati , Francisa100 je napisao:

Izvinjavam se ako sam promašila pravno područje ali valjda spada pod trgovačko, pa bi molila pomoć ako neko zna.

Vlasnica sam i direktorica firme (nazovimo ju firma "A").

Isto tako sam suvlasnica i jedna od dva direktora druge firme (nazovimo ju firma "B"). Firma A i firma B su bile u poslovnom odnosu i iz tog poslovnog odnosa firma B je ostala dužna firmi A oko osamdeset tisuća kuna.

Mene zanima smijem li ja kao direktorica firme A pokrenut ovrhu kod javnog bilježnika protiv firme B? Ne znam da li sam u nekakvom prekršaju ili nešto kažnjivo da činim? Dug je stvaran, nije ništa se fiktivno radilo ali budući sam direktorica u obje firme ne znam smijem li to napravit pa ako neko zna bila bi zahvalna na pomoći.

Odgovor Ako su potraživanja, stvarna , naravno da možete.

Savjet : možda bi bilo dobro da date ostavku na mjesto direktora u firmi B, neovisno o svom poslovnom udjelu u firmi B. iz razloga ako bi došlo do sudskog spora između firmi A i B , a  drugi direktor u firmi B opstruirao dolazak na sudske rasprave, moglo bi se desiti, da se pojavi te kao Odgovorna Osoba i u firmi A i B, (direktor tužitelja i  direktor utužene firme) što baš i nije
uobičajeno, i to bi kod suca možda  moglo izazvati određenu, rezervu, da ne kažem sumnju u stvarno postojanje duga.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija