Jump to content

Da li imam pravo ograditi svoje dvorište?


ninapepe33

Preporučene objave

Na 13. 07. 2021. at 15:48, ninapepe33 je napisao:

Dvije su čestice u jednom dvorištu.

Mislite valjda, dvorište se proteže preko dvije kat.čestice kojoj ste jednoj vi vlasnik? Ako je tako, možete ograditi svoj dio unutar zamišljene međe i to bi bila vaša vlastita ograda. Ukoliko bi je postavljali na međi, tada bi bila zajednička i trebalo bi se pitati i vlasnika susjedne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da upravo sam to mislila ali se nisam dobro izrazila

prije 59 minuta, Spitfire je napisao:

Mislite valjda, dvorište se proteže preko dvije kat.čestice kojoj ste jednoj vi vlasnik? Ako je tako, možete ograditi svoj dio unutar zamišljene međe i to bi bila vaša vlastita ograda. Ukoliko bi je postavljali na međi, tada bi bila zajednička i trebalo bi se pitati i vlasnika susjedne.

Da upravo sam to mislila ali se nisam dobro znala izraziti. Jedini problem nam je zajednički šaht za vodu. 

upravo sad, ninapepe33 je napisao:

Da upravo sam to mislila ali se nisam dobro izrazila

Da upravo sam to mislila ali se nisam dobro znala izraziti. Jedini problem nam je zajednički šaht za vodu. 

I još me zanima koliko se moramo povući od međe i da li baš moramo zvati mjernika? 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 23 sati , ninapepe33 je napisao:

Jedini problem nam je zajednički šaht za vodu. 

Koji je na međi ili na jednoj od čestica? U bilo kojem slučaju tu bi se trebali dogovoriti okko pristupa.

prije 23 sati , ninapepe33 je napisao:

I još me zanima koliko se moramo povući od međe i da li baš moramo zvati mjernika? 

Toliko da se to može smatrati vašom vlastitom ogradom. Je li to 5 ili 10 cm ovisi jesu li prepoznatljive međašne oznake da se povuće ta zamišljena linija međe. Što se tiče mjernika, ako se dogovorite nije nešto potreban, čak i kada bi sami napravili ogradu a druga strana bi ga pozvala, istu izmjeru možete priznati ali i ne morate. Pravo stanje stvari prema kojem bi se obje strane treale složiti dalo bi sudsk uređenje međe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija