Jump to content

J.O.P.P.D. obrazac ili Obrt za zaradu putem Etsy prodaje


mimi2211

Preporučene objave

Poštovani,

Trenutno sam stalno zaposlena i namjera mi je otvoriti svoju Etsy trgovinu gdje bi prodavala ilustracije. 
Nisam sigurna kako će mi ići prodaja pa ne bi odmah otvarala obrt pošto sam čitala da su fixna mjesecna davanja za porez i prirez, već bi najprije pokušala bez i prijavljivala dobit putem J.O.P.P.D. obrasca.
Da li je to moguće?

Hvala na odgovoru. 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 13 minuta, mimi2211 je napisao:

Poštovani,

Trenutno sam stalno zaposlena i namjera mi je otvoriti svoju Etsy trgovinu gdje bi prodavala ilustracije. 
Nisam sigurna kako će mi ići prodaja pa ne bi odmah otvarala obrt pošto sam čitala da su fixna mjesecna davanja za porez i prirez, već bi najprije pokušala bez i prijavljivala dobit putem J.O.P.P.D. obrasca.
Da li je to moguće?

Hvala na odgovoru. 

Moguće je.
Evo Vam na str. 19. tko su obveznici J.O.P.D - a
https://www.porezna-uprava.hr/obrazac_joppd/Documents/JOPPD_Obrazac_primjeri.pdf

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 2 sati , frenki zg je napisao:

Moguće je.
Evo Vam na str. 19. tko su obveznici J.O.P.D - a
https://www.porezna-uprava.hr/obrazac_joppd/Documents/JOPPD_Obrazac_primjeri.pdf

Hvala vam na odgovoru.
AKo dobro razumijem do 15 u mjesecu morala bi dostaviti obrazac za sve prihode koje sam ostvarila tokom prošlog mjeseca?
Da li možda znate ako bi se moje poslovanje moglo smatrati dohotkom iz inozemstva? I da li postoji neki maksimalan iznost kojeg mogu prijaviti putem obrasca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 30 minuta, mimi2211 je napisao:

Hvala vam na odgovoru.
AKo dobro razumijem do 15 u mjesecu morala bi dostaviti obrazac za sve prihode koje sam ostvarila tokom prošlog mjeseca?
Da li možda znate ako bi se moje poslovanje moglo smatrati dohotkom iz inozemstva? I da li postoji neki maksimalan iznost kojeg mogu prijaviti putem obrasca?

Na žalost, ne znam.
Ali, mišljenja sam da bi radi specifičnosti toga posla, bilo pametno uputiti jedan e- mail na pravu adresu, to jest na svoju Poreznu Upravu.
Iz gore navedenog i radi čestih promjena, Odluka, Uredbi i Zakona u našem  Sustavu.
A, možda postoje i  određene Oscilacije u nekim državnim davanjima, mislim na određena geografska područja (neke beneficije ) prva godina rada,(?) visina osnovnih  primanja , itd.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zaboravio sam dodati, da svaka Porezna Uprava ima na svojoj Stranici - Rubriku, za postaviti pitanje u elektronskom obliku, iz razloga što se većem  broju Građana radno vrijeme poklapa sa radnim vremenom Porezne uprave.:tikvan:.
Ali, ja sam više za direktan kontakt e- mailom,(u odnosu na telefonski ) pa i ako ne dobijem odgovor, imam bar dokaz da sam
tražio odgovor ili savjet.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija