Jump to content

Ovrha


Gorko

Preporučene objave

Može li banka promijeniti sredstvo ovrhe ako je osnovu za plaćanje poslala na Finu, ili mora prethodno maknuti ovrhu sa Fine pa tražiti promjenu predmeta ovrhe, naime imam u vlasništvu auto(star oko 20.h)pa me strah da mi ne ovrše auto, inače sam u radnom odnosu i po osiguranju za kredit postoji izjava o zapljeni primanja po pristanku dužnika, namjeravam otplaćivati dugovanje, nemam na koga prepisati auto

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U tom slučaju mogu tražiti od suda i ovrhu na automobilu. Prije toga se ne moraju povući sa FINA-e, tako da nećete znati kada i što namjeravaju. Banke to ne rade često, a pogotovo ne za ovakav dug i vrijednost auta. Ali ukoliko bi se dug ustupio nekoj od Agencija za naplatu potraživanja, tada je za ovakvu ovrhu veća vjerojatnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 30 minuta, Borbena7 je napisao:

U tom slučaju mogu tražiti od suda i ovrhu na automobilu. Prije toga se ne moraju povući sa FINA-e, tako da nećete znati kada i što namjeravaju. Banke to ne rade često, a pogotovo ne za ovakav dug i vrijednost auta. Ali ukoliko bi se dug ustupio nekoj od Agencija za naplatu potraživanja, tada je za ovakvu ovrhu veća vjerojatnost.

Imaju izjavu o zapljeni primanja na raspolaganju

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nemam Vam što oprosti, ali mi nije jasno što se naplaćuje, a što ne? I temeljem čega se naplaćuje, temeljem Izjave po čl.202. OZ preko plaće? 

Ovdje je bit da ovrhovoditelj može tražiti promjenu predmeta i sredstva ovrhe, a ovakav prijedlog je osnovan samo ako dokaže da se dug ne može namirivati iz novčanih sredstava preko FINA-e i preko plaće, ako tu nije u redu čekanja, tada ovrha na autu nije dopuštena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija