Jump to content

kome djeca u vanbracnoj zajednici


antina

Preporučene objave

Bok.

Mislim da u svakom slucaju djetetu je mjesto uz majku i prema tome u 99% slucajeva dijete pripada majci.

Bez obzira na njgove bolje uvijete,ne moras se brinuti da ce djete pripasti njemu.

Ja imam slican slucaj,trebam roditi a beba je nastala u vanbracnoj zajednici, ja sam isla na razgovor sa soc.radnicom i pravnicom koje tvrdeda ce djete pripasti meni ali naravno svakako moram na sud po zakonsko skrbnistvo..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

...da dijete više pripada majci...da je djetetu mjesto uz majku i da u 99 % slučajeva dijete pripadne majci ( ovo zadnje je možda i žalosna istina )

 

otiđite na Google ili na Amazon i nađite, naručite, pročitajte knjigu - Ann Lawson : "Understanding the borderline mother-Helping Her Children Transcend the Intense, Unpredictable, and Volatile Relationship ";Jason Aronson ,2000) - pa ćete vidjeti da je često ( 2-3 % opće populacije, od toga 3/4 ženskog spola ) majka - djetetu največi neprijatelj, monstrum, mučitelj i emocionalni ubojica.......

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Oprosti, ali mislim da ima vise slucajeva u kojima je otac veci neprijatelj dijetetu,nego majka.

Jasno da nije svatko stvoren da bi bio najbolji roditelj ali ako cemo tako ruku na srce ipak je veci postotak da ce se majka bolje skrbiti za bebu nego otac.Ipak majka ima uroden majcinski instinkt samo neke ga ne znaju primjeniti.

Ali bebi je u svakom slucaju ugodnije i prirodnije da bude s majkom...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tko voli sebe taj voli i svoje dijete, tko ne zna vlastitu dobrobit nikad neće znati ni djetetovu....

 

 

Nije čudo, dapače, znakovito je da u proširenom opisu kliničke slike i karakteristika osoba koje imaju Granični poremećaj osobnosti stoji:

 

- nepoznavanje i nemogučnost razumijevanja pravila po kojima društvo funkcionira...

 

- potreba za " svjetionikom dobrote" - osobom koja će " brinuti" o poremećenoj osobi, skrbiti o njoj....( gotovo je hraniti - op. bigfoot )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bigfoot, kako vam se da vec tjednima ili mjesecima stalno drviti po "granicnom slucaju u zena"? Ne cini li vam se da ste postali opsjednuti tim?

Nije li vam pomalo cudno da se na svakom trecem topicu javite kao lik iz vica s parolom "pazite se zenetina s borderline-om"? :-)

Pustite vise tu borderline dijagnozu. Culi smo vas.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to :bigfoot

Nisam dugo na forumu i nisam ( HVALA BOGU) procitala sve tvoje postove, al sudeci po tvojim odgovorima mislim da ti imas neki granicni poremecaj.

NHF al nemozes ljudima koji postavljaju pitanja o funkcionalnosti i pravilima pravnog sustava odgovarati- OVO

JE NEKI GRANICNI POREMECAJ, ONO JE GRANICNI POREMECAJ...

Ako nemas sto pametno za rec, nemoj rade pisat! :-x

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

to: Miran

 

Ne radi se o nekakvom "graničnom slućaju u žena" nego o Graničnom poremećaju osobnosti u osoba koje zbog svog poremećaja, uobičajenih postupaka i ponašanja prema bliskim osobama postaju predmet društvenih i pravnih mehanizama koji se bavi obiteljskom problematikom i pravnim, socijalnim i medicinskim posljedicama koje proistječu iz takvog pristupa po pojedinca, društvene i pravne institucije koje se bave tom problematikom pa i društvo u cjelini.

 

Naime o Graničnom, Emocionalno nestabilnom poremećaj osobnosti, Borderline personality disorder-u , ( dalje BPD ) se malo zna i u javnosti i u stručnim krugovima - pravnim , medicinskim, sociološkim.....

 

Zašto je to tako teško je kazati... novija tumačenja tog poremećaja datiraju samo unazad 20-ak godina, primjena spoznaja o njemu otvara mnoga etička, pravna i društvena pitanja...na koja kao pojedinci i kao društvo nismo spremni, a pitanje je da li ćemo ikada i biti.....( galopirajuća konzumentska globalizacija sve rjeđe postavlja pitanje - kakvi smo i zašto smo takvi )

 

Kakobilo BPD i danas jest pravna činjenica - povremeno (rijetko ) sudski vještaci psihijatri tako tumače izrazito okrutne i bešćutne zločine i objašnjavaju ubrojivost počinioca ( ubrojiv za uobičajene postupke, djelomično ubrojiv ako su postupci izazvani provocirajučim faktorima ( istinsko ili zamišljeno napuštanje), a neubrojiv -- ako je uz to bio pod uticajem alkohola ili droge).

 

Međutim, to je samo vrh ledene sante, BPD se manifestira u odnosu s bliskim osobama i ako je istinita činjenica da prevalencija ( ukupan broj ) u općoj populaciji iznosi 2-3 %

(90-135 000 Hrvata ) i ako se poznaju uobičajeni postupci i ponašanje osoba s BPD sasvim je logičan i jedino moguč zaključak da je BPD:

 

- najčešći i najvažniji uzrok obiteljske problematike - sukoba u braku, obiteljskog nasilja i zlostavljanja, razvoda braka, preljuba u braku, sukoba oko skrbništva i alimentacije......i.t.d.

 

Drugo, ne radi se o "ženetinama", ali je činjenica da spolna raspodjela poremećaja iznosi 75:25 u korist žena.

 

Drugi logičan zaključak koji proizilazi iz gore navedenog jest: pristup društvenim i pravnim aspektima obiteljskih problema je pogrešan, neistinit i štetan.

 

Štetan po poremećene osobe jer im se oduzima pravo uvida u problem i mogućnost psiho-socijalnog liječenja, štetan po bliske osobe jer ih se proglašava krivcima i dovodi u nezavidnu osobnu poziciju (psihološku, materijalnu, društvenu ). Štetan po njihovu djecu.

 

Dok postoji jednostrani , spolno diskriminirajući , neznanstveni pristup i stav obiteljskoj problematici ništa se neće i ne može riješiti.

 

I dalje čemo imati: pad broja sklopljenih brakova i porast razvedenih

-pad svih demografskih pokazatelja bitnih za normalan razvoj društva

- češće sukobe oko alimentacije i skrbništva i velik broj tzv. nezdravih razvoda

- staljinističke kampanje borbe protiv nasilja u braku koje žrtve proglašavaju krivcima, a krivce žrtvama

 

Sve bi se to lako i efikasno riješilo ili barem popravilo ciljanim traganjem za BPD i obaveznim psihosocijalnim liječenjem.

 

 

I na kraju mislim da je normalna opsjednutost primitivizmom , glupošću i nepravdom oko tebe, što ujedno smatram glavnim motivom ukazivanja na postojanje i značaj BPD-a.

 

to: Wolfie

 

ježim se kad vidim da postoje tako samozadovoljni i agresivni ljudi, koji uvredama i etiketama pokušavaju diskreditirati nečije mišljenje. Nadam se samo da nisi pravnica ili buduća pravnica jer bi bila opasna, nego netko običan koji je poput svih ponekad popušio u intimnom životu....

 

PS: Odgovor na pitanje - vanbračna zajednica izjednačena je s bračnom, - ukoliko se na sudu pokrene pitanje skrbi o maloljetnoj djeci i dokaže postojanje vanbračne zajednice postupak bi trebao biti isti - sud odlučuje o skrbi nad maloljetnom djecom u vanparničnom postupku na osnovu mišljenja nadležnog CZSS. ( kao i uvijek: na osnovu nedovoljno dokazanih i protumačenih saznanja i ne uvijek u interesu malodobnog djeteta )

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nisam pravnica, ali sam u toku s dosta stvari jer i sama vodim sudski spor i za razliku od vecine ljudi ne volim nista prepustat slucaju pa sam dosta informirana o obiteljskom pravu. Inace, buduca sam ekonomistica, po struci i medicinska sestra i klaviristica. Ako mislis da pisem hvalospjeve sama sebi, samo sam htjela naglasit da sam prilicno dobra na razlicitim podrucjima i da sam upucena veoma dobro u ljudsku psihu i sama jako dobro znam procijeniti sto je zaista poremecaj, a sto vrijedanje.

To sto si rekao da su majke u vecini slucajeva djeci neprijatelji, to je bilo zaista nepotrebno jer se zena ocito bori za skrb nad svojom djecom sto nesto i govori...

Potpisujem prvi dio tvog posljednjeg posta, sa svime se slazem, ali lakse malo u buduce sa dijeljenjem tih granicnih poremecaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

To: Bigfoot

 

Znam da govorite o graničnom poremećaju osobnosti, i upravo zato smatram da pretjerujete.

Da uistinu poznajete tu problematiku, ne biste stalno spominjali BDP u kontekstu i na način na koji ga spominjete.

S druge strane, mora vam se priznati da redovito informirate publiku foruma o tome da mnogi ljudi žive u zajednici s težim poremećajem osobnosti bez da traže i dobiju pravu pomoć...

 

:xwave:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ma daj, stvarno si pretjerao...pa svi imamo neki poremećaj, kako i nebi od ovakvog života, ali da ti iz par napisanih postova postavljaš dijagnoze...ma molim te. Možda nemaš taj bdp, ali imaš maničnu opsesiju s bdp-om. Nije sve crno-bijelo i nisu sve majke loše a ni očevi, ali je činjenica da majka nosi dijete pod srcem 9 mjeseci i da većina očeva kad beba plače po noći ni ne čuje plač, a kamoli da se digne da ga podoji :-D (čitaj:da bočicu). Imam divnog muža, ali rijetki su ti koji stalno mijenjaju pelene, daju bočice i sl...ali će zato vjerojatno promjeniti žarulju, donijeti vreću krompira...kao što rekoh nije sve crno bijelo i nismo svi s bdp ili non bdp! ;-) Oladi malo!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija