Jump to content

Slobodni dani za vjenčanje


Ron_0

Preporučene objave

Pozdrav,

Molim za savjet. Zanima me imam li pravo na slobodne dane za vjenčanje.

U internom pravilniku piše: Radnik ima pravo na dopust uz naknadu plaće (plaćeni dopust) u sljedećim slučajevima: sklapanja braka ili životnog partnerstva: 3 radna dana

Ne mogu copy-paste jer imam scan pravilnika, pa samo ukratko dalje: ne može se koristiti u dijelovima, može se koristiti isključivo u vrijeme nastalih okolnosti, najviše 7 dana, ne uračunavaju se vikendi i blagdani, odluku o plaćenom dopustu donosi poslodavac na pisani zahtjev radnika, razdoblje plaćenog oglasa smatra se vremenom provedenom na radu.

To je to ukratko.

Moja situacija - odbili su me zato što sam već udana kod matičara, a sad je vjenčanje u crkvi (kad sam se prvi put udala radila sam u drugoj firmi tj. ovdje još nisam nikad dobila slobodne dane). Kažu da oni kao dokaz priznaju jedino vjenčani list, a ja to već imam sa starim datumom pa onda ništa. Taj dio oko dokazivanja se nigdje ne spominje u pravilniku, a povratna informacija mi je komunicirana telefonom. 

Zanima me imam li ikakvo pravo tu ili sve leži na dobroj volji poslodavca?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija