Jump to content

Ugovor o dozivotnom uzdrzavanju


vlado_94

Preporučene objave

Dakle problem je ovakav,

Sa svojom rodakinjom i njenim muzem imam potpisan ugovor o dozivotnom uzdrzavanju, te bih nakon njihove smrti trebao naslijediti nekretninu na moru. Moje pitanje je sada ovakvo: procitao sam da ja kao davatelj uzdrzavanja ne mogu biti skrbnik osobama, jedna od njih je dementna, drugi problem je taj sto tu nekretninu i drugi zele, a ne brinu o njima, ali blizi su rod pa bi bez problema mogli postati skrbnici njima. Kako ja postujem svoju stranu ugovora te sam stvarno i emocionalno i pravno u svakom smislu uz njih, da li je moguce da nakon njihove smrti imam ikakvih problema ukoliko netko drugi bude postavljen kao skrbnik? Tj da li ce moci pobiti ugovor, jer ipak skrbnici su ti kojima i bolnice i dr.ustanove prve javljaju stanje osoba. Smatram da ukoliko netko drugi postane skrbnik necu moci u potpunosti ispostovati ugovor, druga strana na to i cilja, da nakon smrti mojih rodaka tuzi da nisam u potpunosti brinula kako bi se domogli vec navedene nekretnine? Iskreno nisam lakom jer imam rijeseno stambeno pitanje i na kraju krajeva ako bi mogao imati danjih problema i ako bi oni isli u pobijanje uhovora nakon njihove smrti, odrekao bi se nekretnine odmah sada u startu te nastavio brinuti o njima bez ikakvih uvjeta.  Nadam se da ste shvatili bit problema.

uređeno: od vlado_94
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija