Jump to content

Ostavinska - plaćanje poreza


Bur Gor

Preporučene objave

Molim Vas za pomoć. Moja majka i otac bili su službeno rastavljeni te nisu na žalost bili u dobrim odnosima jer otac nije bio dobar. Majka mi prilikom rastave nije tražila podjelu imovine tj. stana a niti ništa drugo iz imovine iako je u tom stanu živjela i ulagala cca. 30 godina.  U stvari majka je samo željela svoj mir da ju otac pusti na miru. Nakon smrti mog oca te uskoro ostavinske rasprave ja bi kao jedinac trebao naslijediti taj stan od 65 m2. Zanima me da li se na ostavinskoj mogu odreći tog stana u korist svoje majke a da pritom majka ili ja, ne moramo platiti bilo kakav porez poreznoj ili možda postoji bilo koji drugi način da mogu taj stan prepisati svojoj majci a da dodatno ne idemo bilo tko od nas dvoje u trošak?  L.P. 

uređeno: od Borbena7
Naslov - velika slova
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Na ostavinskoj raspravi se ne možete odricati u majčinu korist, jer ona neće biti zakonski nasljednik iza pokojnog oca. Ali po okončanju ostavinskog postupka, slobodno možete raspolagati sa svojom imovinom, pa je i darovati temeljem ugovora o darovanju majci, te pri tome niste obveznik poreza na promet nekretnina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Ostavinska - plaćanje poreza

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija