Jump to content

promjena predmeta ovrhe


anonimno

Preporučene objave

Sud mi je odbacio prijedlog za promjenu predmeta ovrhe kao nepotpun jer "osim historijata nije naznačeno i kako treba glasiti sadržaj izreke rješenja o nastavku ovrhe". Ukratko, ovrha na plaća nije uspjela zbog prezaduženosti, pa sam predložio privremenu zapljenu računa i temeljem podataka koje sam dobio od banaka podnio prijedlog za promjenu predmeta ovrhe i prema predlošku iz Ovršnog zakona s komentarom napisao Prijedlog za promjenu predmeta ovrhe u kojem navodim ovršnu ispravu temeljem koje predlažem nasatvak ovrhe na računu, tražbinu i neuspješnost provedbe ovrhe na prvom predmetu, te predlažem sa sud nastavi ovrhu plijenidbom i prijenosom novčane tražbine po ovršenikovu računu....

Na taj način sam već tražio promjenu predmeta ovrhe i nikad nije bilo problema, pa mi sad nije jasno zašto zahtjevaju drugačiju formu. Ako odlučim ipak čekati da dođem na red za zapljenu plaće, je li potrebno očitovati se sudu ili će se nakon ove odbijenice sud staviti van snage rješenje o privremenoj plijenidbi i ostati ću u redosljedu naplate za ovrhu na prvom predmetu (plaći)? Molim savjet kako najbolje postupiti u ovoj situaciji. Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija