Jump to content

Mirovina


JADRANKA2

Preporučene objave

Poštovani!

Dobila sam izračun koji mi je malo nejasan.Voljela bih Vaš izračun ako je moguće.Rođena sam 28.121958.Počela sam raditi 11.07.1977. i radila do 24.10.1977.Ponovno sam se zaposlila 09.11.1977. i od tada sam neprekidno u radnom odnosu.Planiram ići u mirovinu u rujnu 2022.Korisnik sam i drugog stupa,mislim od 2001. ili 2002.god.S obzirom da imam uvjete i za starosnu mirovinu i mirovinu za dugogodišnjeg osiguranika moja pitanja su:

1.Koja od te dvije mogućnost mi je povoljnija?

2.Da li mi je povoljnije prenijeti iznos iz drugog stupa u prvi?(Po ovom izračunu mislim da jeste,ali bih voljela čuti Vaše mišljenje)

3.Sa kojim datumom 2022.-e godine bi mi ustvari bilo najpovoljnije otići u mirovinu?

Rodila sam troje djece od kojih je jedno umrlo nakon par dana života.Da li se i za to dijete dobije onih 6 mjeseci (znam da ovaj dodani staž ne ulazi u trenutni izračun,nego u konačni)

Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje.html

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana Jadranka,

starosna mirovina je pravi izbor za vas a o izboru starosne mirovine samo iz I stupa od 3.692,36 kn ili iz I stupa 3.133,03 kn + mirovina iz II stupa teško je govoriti kad nije poznat iznos mirovine iz II stupa.

Kolike su vam uplate do sada u II mirovinski stup ?

Preporuka je odlazak u mirovinu 31.12.2022.g., znači zadnji dan rada je 30.12.2022.g.

Mislim da imate pravo i na tih 6. mjeseci za umrlo dijete.

Pavelić 1 Izracun mirovine.jpg

Pavelić  2 Izracun mirovine.jpg

Pavelić Jadranka 1 starosne mirovine po ZOMO.makroenabled.xlsm Pavelić Jadranka 2 starosne mirovine po ZOMO.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 15 sati , JADRANKA2 je napisao:

Poštovani!

Dobila sam izračun koji mi je malo nejasan.Voljela bih Vaš izračun ako je moguće.Rođena sam 28.121958.Počela sam raditi 11.07.1977. i radila do 24.10.1977.Ponovno sam se zaposlila 09.11.1977. i od tada sam neprekidno u radnom odnosu.Planiram ići u mirovinu u rujnu 2022.Korisnik sam i drugog stupa,mislim od 2001. ili 2002.god.S obzirom da imam uvjete i za starosnu mirovinu i mirovinu za dugogodišnjeg osiguranika moja pitanja su:

1.Koja od te dvije mogućnost mi je povoljnija?

2.Da li mi je povoljnije prenijeti iznos iz drugog stupa u prvi?(Po ovom izračunu mislim da jeste,ali bih voljela čuti Vaše mišljenje)

3.Sa kojim datumom 2022.-e godine bi mi ustvari bilo najpovoljnije otići u mirovinu?

Rodila sam troje djece od kojih je jedno umrlo nakon par dana života.Da li se i za to dijete dobije onih 6 mjeseci (znam da ovaj dodani staž ne ulazi u trenutni izračun,nego u konačni)

Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranjehtml 16 kB · 16 downloads

samo da se nadodam na postovanog prof-a

- do 27.12.2021.god. mozete u "starosnu mirovinu za dugogodisnjeg osiguranika" a nakon tog datuma u "starosnu mirovinu", sasvim vam je svejedno koju uzmete od te dvije, obje se ne penaliziraju - umanjuju

- za pitanje pod 2.

Uz navedene svote kod izračuna osnovne mirovine (ovaj iznos iz vaseg informativnog izracuna 3133,03 kn mjesečno) pripada i dodatni dio mirovine iz kapitalizirane štednje (II. stupa) prema ugovoru koji se sklapa s mirovinskim osiguravajućim društvom, a sve zavisi koliki vam je iznos kapitalizirane stednje iz II stupa.

https://www.rmod.hr/najcesca-pitanja-i-odgovori-69/69

A koliko bi to dodatno iznosilo mjesecno moze izracunati u kalkulatoru:

https://www.rmod.hr/kalkulatori-mirovine/1603

uređeno: od malicovjek
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Do prošlog mjeseca iznos uplata u drugi stup je:124 466,78 kn.Po uputama malogčovjeka došla sam do iznosa od 408,49 kn dodatka bez zajamčenog razdoblja iz II.stupa, ako se odlučim za I. i II. stup, iznosilo 3541,52 kn (3133,03+408,49) ili na zajamčeni period od,recimo 10god,iznos mirovine bi bio-3481,52 kn.Očigledno je (ako nisam nešto krivo izračunala) da mi se više isplati prijenos novca iz II.stupa u I.Imam jednu malu digresiju za g-dina prof-a: mislim da Vam se potkrala greška u drugom izračunu kod datuma odlaska u mirovinu i da se radi o 31.12.2022.,a ne 31.12.2021.(nevažno jer sam razumjela).Još jednom hvala obadvojici na odgovoru.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija