Jump to content

Upravni postupak i kazneno djelo


dtadijanovic

Preporučene objave

Poštovani,

može li mi netko pomoći oko sljedeće situacije:

Htio bih obustaviti, barem na neko vrijeme ili trajno legalizaciju jedne (opasne) gradnje.

Situacija je takva da zajednička građevina ima 400+ m2 i za nju bi bila potrebna izjava statičara kako je zgrada stabilna, međutim zbog već izrečene prekršajne i kaznene presude za opasnu gradnju, takvu izjavu nitko od statičara nije htio potpisati.

Neki od suvlasnika naručili su, kod istog geodeta, svaki svoj geodetski elaborat, kako bi parcijalno legalizirali svoje dijelove. Geodet je to napravio po njihovim željama. Elaborati se razlikuju.

VUSRH donio je rješenje kojim se jednom od suvlasnika odbija legalizacija.

Drugi od predlagatelja je u tom elaboratu, uz pomoć pečata geodeta, prikazao kako je dio lokalne prometnice "njegova" čestica.

Da pojasnim još jednom, radi se o jednoj čestici, koju geodet svaki puta prikazuje drugačije i pripaja joj dio prometnice.

 

Raspitao sam se kod više odvjetnika i radi se o kaznenom djelu, međutim s vrlo malo šanse da ODO/DORH po tome postupa jer imaju drugog posla.

 

Može li mi netko odgovoriti s obzirom na situaciju:

1) Ako se podnese kaznena prijava ODO-u da li to zaustavlja Upravni postupak legalizacije ili treba čekati početak suđenja?

2) Zaustavlja li taj upravni postupak privatna kaznena tužba?

 

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija