Jump to content

Hrvatsko drzavljanstvo


Mayaetta

Preporučene objave

Postovani,

Rodjena sam 1961 g u BiH i zivim u BiH. Obadva roditelja su Hrvati i mi (djeca) smo krsteni u katolickoj crkvi.

Predala sam zahtjev za drzavljanstvo medjutim traze mi da im dostavim detaljno obrazlozenje na koji sam objektivan nacin u mom zivotu iskazivala pripadnost hr narodu. , Takodje im treba prijava o rodjenu djeteta gdje ce iti vidljivo izjasnjavanje nacionalne pripadnosti u pravnom prometu.

Na djetetovom rodnom listu ne postoji rubrika "nacionalnost roditelja",  tako da se tu ne moze vidjeti moja nacionalnost. Predala sam moj krsni list i vjencani list mojih roditelja gdje stoji hrvatska nacionalnost medjutim to nije izgleda dovoljno. Takodje ne razumijem kako im dokazati na "objekivan nacin moju pripadnost hrvatskom narodu". Sta da radim, kako jos dokazati moju nacionalnost?

Maja

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prijava o rođenju djeteta postoji u matičnom uredu u općini gdje je izvršena prijava rođenja djeteta. To vam je papir koji pošalje bolnica i popunjava je matičar na osnovu dostupnih podataka u knjigama i podataka koje je roditelj napisao u prijavama, i tu zaista postoji vaše nacionalno izjašnjenje ukoliko ste isto imali upisano.

Drugo što ste naveli je da trebate prikupiti što je moguće više dokumentacije gdje se vidi vaše nacionalno izjašnjenje. Imate listu traženih dokumenata i za sve pokušate dobiti preslike, bilo ono napisano u njima ili ne i priložite. Gdje god se prisjećate da ste mogli napisati pripadnost dostavite. Krsni list ne znači pripadnost nacionalnoj nego vjerskoj. Pročitajte malo teme koje imaju ovdje i vidjet ćete šta sve prilažu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru.

Na djetetovom izvodu iz maticne knjige rodjenih stoji drzavljanstvo BiH, nema podatak o nacionalnosti.

Pokusacu otici u opstinu i traziti da se izjasnjavam kao hrvat , ne znam hoce li to htjeti uraditi ali pokusacu.

Jedno pitanje - zar ne stoji u zakonu ako su oba roditelja hrvatske nacionalnosti onda i djetetu to pripada, moji roditelji su se kao takvi izjasnjavali, ne znam cemu ovo sve.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Postovana,

Gospodin, gavran1 vam je sve dobro napisao.

Vama oni traze da dostavite prijavu o rodenju djeteta a ne izvod iz maticne knjige rodjenih.

To su dva razlicita dokumenta.

Izvod iz mat.knj.roddjenih je rodni list,a prijava o rodjenju djeteta je dok. koji bolnica salje maticnom uredu,to vam je gavran1 detaljnije opisao.

Predajte sve dokumente (imate na stranici hr.drzavlj. koji se tacno traze)bez obzira da li na njima ima rubrika nacionalnost.Jer ce u protivnom kod vas biti vise nadopuna dokumenata tj. cijeli proces ce se odužiti.

Ja sam predala gotovi sve i opet cekam skoro 3 godine i imala sam 2 nadopune dokumenata.

Prelistajte malo i ove teme na forumu o drzavljanstvu,clanovi su vec puno pisali sta i kako treba predavati ,kome se javljati za upit i slicno.

Zelim vam svako dobro.

Lijep pozdrav

Na 13. 10. 2021. at 19:02, Mayaetta je napisao:

Hvala na odgovoru.

Na djetetovom izvodu iz maticne knjige rodjenih stoji drzavljanstvo BiH, nema podatak o nacionalnosti.

Pokusacu otici u opstinu i traziti da se izjasnjavam kao hrvat , ne znam hoce li to htjeti uraditi ali pokusacu.

Jedno pitanje - zar ne stoji u zakonu ako su oba roditelja hrvatske nacionalnosti onda i djetetu to pripada, moji roditelji su se kao takvi izjasnjavali, ne znam cemu ovo sve.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija