Jump to content

Radni staž


Kana58

Preporučene objave

Poštovani, molim da mi odgovorite mijenja li se iznos mirovine na zaokružen broj godina radnog staža. Hoće li iznos starosne mirovine biti umanjen zbog toga što nisam radila punih 26 godina ili se iznos mirovine jednako računa prema broju odrađenih dana i uplaćenih doprinosa? Ispunjavam uvjete za starosnu mirovinu. Radila sam u Hrvatskoj i u BiH. Od ukupnog staža od preko 31 godinu, u Hrvatskoj sam radila 25 godina 11 mjeseci i 26 dana. Tu mi prestaje ugovor o radu i ostaje četiri dana manje do punih 26 godina rada.

Unaprijed hvala na odgovoru.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana Kana,

zaokružen broj godina radnog staža važan je samo kod izračuna minimalne starosne mirovine.

Izračun minimalne starosne mirovine kod vas bi bio: 25.g. x 71,53 = 1.788,25  kn

Izračun stvarnog iznosa starosne mirovine se radi korištenjem decimalnog broja, na primjer  25,9879 godina.

Pvb za ukupni radni staž od 1,0028 odredio sam proizvoljno, kao i ostale parametr osim radnog staža. Sve to možete sami korigirati u priloženoj formuli ispod slike, Kana starosne mirovine po ZOMO..

Izracun mirovine.jpg

Kana starosne mirovine po ZOMO.makroenabled.xlsm

uređeno: od prof
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija