Jump to content

VIPnet-ovrha na davno placeni racun


anonimno

Preporučene objave

dear legalis

 

hitno mi treba pomoc u sljedecoj stvari

 

kao pretplatnik vipa ostala sam duzna 621,00 kn - racun datira iz lipnja 2003. godine.

s obzirom da sam na neplaceni racun zaboravila, krajem 2005. sam dosla u vip centar i zeljela ponovo postati pretplatnik. djelatnica mi je odgovorila da najprije podmirim dug. odmah sam otisla u banku i podmirila tih 621,00 kn po uplatnici koju mi je ona dala.

 

u lipnju 2006. dobivam odjednom rjesenje o ovrsi zbog neplacneog racuna od 621,00 kn (iako je na dokumentu zig opcinskog suda s datumom iz 2004. samo mi nije jasno zasto je to putovalo do mene pune 2 godine ???

+ tristotinjak kuna troskova. nazvala sam odmah domagoja ledica koji zastupa vip - da bi mi on rekao da zna da sam ja platila glavnicu ali eto, s obzirom da nisam htjela preuzeti rjesenje o ovrsi od opcinskog suda - sto je poptuna laz - sad moram platiti jos 700 kn (tako nesto mi je telefonski izracunao) njegovih troskova.

meni se tada sve cinilo nerazumnim jer mislim da me djelatnica vipa trebala upozoriti na utuzenje; takodjer sigurna sam da mi nista od suda nije stizalo, odnosno neistina je da nisam htjela preuzeti rjesenje

nakon toga sam otisla u inozemstvo i zaboravila na cijeli slucaj, odlučiuvsi da necu platiti jer ledic lovi u mutnom

jasno mi je da sam idiot i da sam trebala napisati nekakvu zalbu opcinskom sudu ali jednosatvno nisam

ovu subotu mi je s spomenutim rjesenjem o ovrsi dosla zena sa suda u stan moje majke - u kojem ja ne zivim i pocela popisivatio stvari po stanu. zbog racuna koji je placen prije dvije godine???

da li je to moguce i sta da sad radim

bila sam danas ujutro u vip centru i htjela uzeti nekakvu potvrdu da im nisam nista duzna. naravno nisu je htjeli dati bez obzira sto vide da nema dugovanja

 

nazvat cu jos zenu koja je dosla popisati stavri za ovrhu i pravnu sluzbu u vipu ali bi htjela najprije cuti savjet od vas. ono cega se bojim - je da mi ledic ne pocne zaracunavati beskonacne kamate i naplate svojih usluga

do danasnjeg dana

 

tenx do neba. luna

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nadam se da imate dokaz da ste podmirili dug. Da li imate ikakav obračun kamata, jer po ZOO prvo plaćate kamate onda glavnicu. Ako niste platitli sve na ostatak neplaćene glavnice vam teće kamata....nek vam izvole dati izvod što im dugujete....ako nije kasno jer se niste žalili? A tu je i zastara za račune temeljem tel pretplata mislim 1 godina.....ali ako se niste žalili...mislim da vam je gotovo. Pa vama već ovršitelj šeta po kući...ne znam, ako netko drukčije misli nek me ispravi..da je bar na vrijeme :-(

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemam dokaz. zato sam i isla u vip centar da mi daju potvrdu da im nista ne dugujem

ali mogu u svojoj banci danas izvaditi izvod na kojem se vidi uplata

nemam nikakav obracun kamata

glavnica je cijela - 630 kn placena 2005

 

samo me zanima da li je moja obveza podmiriti sada ono sto je sadrzano na rjesenju po ovrsi - a to je 630,00 kn glavnice koja je vec placena + 344 kn troskova.

ono sta mene brine - da li mi taj odvjetnik xxx moze sada naplacivati jos neke troskove do danasnjeg dana. ili je -. da bi si skinula s vrata ovrhu - potrebno samo jos uplatiti 344 kn. tenx

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija