Jump to content

problem PK kartica


Moby

Preporučene objave

Nije mi to struka, pa pitam...

 

protekle godine na moj zahtjev (iako dosta mrzovoljno) iz racunovodstva svakih mjesec - dva dobijem izvadak place...sve 5

 

u meduvremenu tamo 7 - 10 mjesec prijavim suprugu na sebe...sve 5

 

Zatim je odjavim u 10. mjesecu - ona se zaposlila...sve 5

 

U meduvremenu (sto zaboravih reci) promijenim adresu stanovanja u 2. mjesecu prosle godine i sa 18% padnem na 0% prireza...sve 5...krasno...

 

 

e, sad problem...

 

izvadih danas pk karticu i u njoj pisu totalne besmislice...niti se negdje vidi da sam ta 4 mjeseca imao suprugu prijevljenu na sebe...(sve je 1600, a nigdje onih 2400 kn neoporezivo), zatim nema razlike u 0 i 18%, zatim ono najbitnije na pk kartici pise u 1. mjesecu placa xy, te placa raste do 12 mjeseca na zx iznos (uglavnom narasla je kak ti 2x, medutim niti jedan od tih iznosa ne odgovara mojoj bruto placi koja meni stvarno pise na mjesecnim izvadcima...(ukratko - iznosi su manji od moje bruto place, tek od 10. mjeseca nadalje iznosi se pocinju priblizavati mojoj bruto placi)

 

ukratko osjecam se prevarenim...vjerujem da jesam...te ono najbitnije - ne daj boze da trebam platiti neki porez...to bi stvarno bilo previse...

 

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, pretpostavljam da govorite o IP obrascu, odnosno ispravi koju vam je dao poslodavc na kojoj su navedeni podaci o isplaćenoj brutto plaći, uplaćenim doprinosima, porezu i prirezu te neto plaći u 2006. godini po mjesecima.

Treba istaknuti da su vam to podaci o isplaćenim plaćama u pojedinom mjesecu, tako da bi primjerice podatak o isplaćenoj plaći u 12 mjesecu trebao biti jednak podacima sa platne liste za 11. mjesec (najčešće je tako). Do razlike u brojevima može doći ukoliko je vaš poslodavac nije uplaćivao davanja kako je trebao.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija