Jump to content

Privremeni boravak - suprug državljanin RH preminuo


Predovan

Preporučene objave

Poštovani imam pitanje za vas .

Udata sam u HR ,na privremenom sam boravku cetvrta godina ,u braku 3 god i 8 mj .Iz BiH sam .

Na spajanju obitelji imam i maloljetnu djecu koju su u pol ,za strance vezali za ocuha o izdali im boravisne odmah na 2 godine te na istima pise kao i meni da smo clanovi obitelji HR ,drzavljana.

Muz mi je bio umirovljenik ,mlad u mirovinu otisao.

Sto ce biti sada sa nama ,muz mi je preminuo, imamo li prava ostati u HR ,smrt se desila iznenada,muz mi je imao imovinu i jos smo nesto gradili u braku ,da li ja imam prava na njegovu imovinu s obzirom da sam ostala udovica ,vjencani smo zakonito ?

Hvala vam na odg ..

uređeno: od Borbena7
Naslov
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • Borbena7 je promijenio naziv u Privremeni boravak - suprug državljanin RH preminuo
prije 23 minuta, sivko je napisao:

Moje saučešće.Odobrit će vam autonomni boravak sto ćete ići rješavati kad budete išli u policiju odjaviti i "vratit" dokumente od pok.supruga.

Hvala na odg .

Sto je to autonomni boravak ,ici cu sljedeci tjedan jer ga moram upisati u knjigu umrlih prvo i pokrenuti ostavinsku raspravu .

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 5 minuta, sivko je napisao:

To je jedna vrsta boravka koja regulira da ostanete u RH pošto su razlozi za spajanje obitelji više ne postoje.Morate ga odjaviti i s mirovinskog jer prima mirovinu i tamo će vam dalje objasniti što će bit s mirovinom.A treba ići i u zdravstveno.Detaljnije procedure ne znam.

Hvala vam na odg ..

Znam ceka me jako puno posla ,ostala sam sama sa 5 maloljetne djece doma ,od kojeg jedno invalidno ..Nece biti lako ,ali moram nastaviti hrabro  😢😢😢 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici

    No members to show



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija