Jump to content

Paušalni obrt i dodatni prihodi


Mihovil23

Preporučene objave

Imam jedan upit vezano za dodatne prihode i poslovanje paušalnog obrta.
Ako ja neovisno od obrta imam dodatni prihod, recimo bilo prodajom nekretnine, dionica ili kriptovaluta. 
Da li taj dodatni prihod ikako utječe na limit od 300 000 kn kojeg paušalni obrt ima prije nego uđe u sustav PDV-a?
 
Ili bi se taj prihod, koji ne bi išao preko obrta vec direktno na moj osobni bankovni račun, gledao kao dodatni prihod i kao takav bio oporezovan odvojeno od poslovanja obrta?
U slučaju zarade recimo s kripto valutama, kako se postaviti prema poreznoj upravi  i koje obrasce je potrebno popuniti i radnje obaviti da sve prođe u redu?
 
Unaprijed zahvaljujem.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  

prije 12 sati , Mihovil23 je napisao:
Da li taj dodatni prihod ikako utječe na limit od 300 000 kn kojeg paušalni obrt ima prije nego uđe u sustav PDV-a?

Ne - Kao prihod se računa samo ono što je uplačeno na račun obrta.

 

prije 12 sati , Mihovil23 je napisao:
Ili bi se taj prihod, koji ne bi išao preko obrta vec direktno na moj osobni bankovni račun, gledao kao dodatni prihod i kao takav bio oporezovan odvojeno od poslovanja obrta?

Da.

 

prije 12 sati , Mihovil23 je napisao:
U slučaju zarade recimo s kripto valutama, kako se postaviti prema poreznoj upravi  i koje obrasce je potrebno popuniti i radnje obaviti da sve prođe u redu?

Ako je ,,, vidljivo,, - plaća se porez na prihod od nesamostalnog rada.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija