Jump to content

Ovrha pristigla kod poslodavca


nenosmb

Preporučene objave

Poštovani svi,

molim pomoć!

Kod poslodavca mi je stigao prijedlog za ovrhu od javnog bilježnika za ovrhovoditelja eos matrix. Naime,meni je račun blokiran već neko izvjesno vrijeme te mi se suspreže dio plaće koji ide na ovrhu od strane Fine, sada je poslodavac dobio gore spomenuti prijedlog da me sami poslodavac ovrši prilikom isplate plaće.

Ja primam minimalnu plaću,od toga mi 5xx kuna odlazi na kredit,a ostatak se dijeli 1/3 na ovršeni i 2/3 na zaštićeni račun

Da li ovrhovoditelj ima zakonske osnove za to? Te kako postupiti u slučaju ako nema pravne osnove?!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 25 minuta, Borbena7 je napisao:

Ovo je valjana ovršna isprava koja obvezuje poslodavca na postupanje.

Hvala na odgovoru.

Pošto imam ovršen račun i dio mi se već odvaja na xy ovrhu,da li mi se po zakonu smije uzeti još više od 1/4 tog jadnog minimalca kojeg primam? Zar ne postoji zakonom propisan neki minimalni iznos za “preživjet”?!

uređeno: od nenosmb
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prije 1 sat , Borbena7 je napisao:

Ovršni zakon u čl. 172. i 173. propisuje primanja koja su izuzeta od provođenja ovrhe i taj dio pripada samo Vama. Međutim, ovdje Vam sada dolazi do situacije da će se prislino namirivati dug koji je došao na naplatu preko plaće, a ovaj koji se naplaćuju preko FINA-e će čekati u redu za naplatu.

Hvala naj ljepša na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija